Acer Nitro 5 HDD takmak garantiyi bozar mı?

atiince

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5; İşlemci: AMD APU İşlemci Ryzen 5 3550H ve AMD Vega 8, Ekran Kartı: AMD RX560X, RAM: 16GB, SSD: 250GB M.2, Samsung 860 EVO 1TB

PS5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Acer Nitro 5 cihazıma HDD takmayı düşünüyorum ama garanti bozulur mu?

Bunu Acer Türkiye'yi arayıp öğrenebilirsin. Ama herhangi bir "warranty void" veya "garanti geçersiz" ile başlayan veya onun gibi bir sticker görürseniz elbette garantisi bozulacaktır.

Ama bazen sticker koymuyorlar ve arayıp sorman gerekiyor. Benim laptopum için aradığımda "Zarar vermezseniz garanti dışı kalmayacaktır." dediler mesela.

Evet bozacaktır. Bazı markalar yazılımsal müdahalelere göz yumsa da ASUS Casper gibi markalar yazılımsal ve donanımsal her türlü kullanıcı değişikliğinde ürününüzü garanti dışı bırakacaktır.

Arkasında “Factory Seal” veya “Fabrika Mührü” gibi şeyler görürseniz hiç açmayın. HDD’yi alıp servise gidin, onlar hallederler.

Normalde laptopların arka kapağını açmak garantiyi bozar. Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsin. Ben MSI laptop kullanıyorum. Türkiye yetkili garanti hizmetini aradığımda SSD ve RAM değişimi yapmanın garantiyi bozmadığını söylediler.

Geri
Yukarı