Acer Nitro 5 i5 10300h GTX 1660 Ti düşük FPS

Hocam yüzde yüz iken her seyi güç tasarrufuna aldım. Kronometreyi açtım. 100 den 0 a görselde ki yaklaşık 4 saati aldım. Ancak şöyle bi durum var açtığım video 4 saatti pc kapanmıştı pc yi açtığım da kronometre yaklaşık 4 saat gosterirken video 2 saat 47. dk da durmuştu. Ne dersiniz bu duruma ?
Hocam bence normal. Ben tarayıcı üstünden değil de indirilmiş medya ile test ettim.

Siz ne kadar aldınız hocam süre?
Hocam benimki 7 aylık. Ama sizin için tekrar deneyeyim. 40-50 dakika için %7-10 gidiyor diye hatırlıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu %50 parlaklıkta 1080p/60FPS 2 kez oynatacağım, süre tutup. Biraz gecikebilirim ancak. Ses de %80 seviyesinde.

Hocam benimki 7 aylık. Ama sizin için tekrar deneyeyim. 40-50 dakika için %7-10 gidiyor diye hatırlıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu %50 parlaklıkta 1080p/60FPS 2 kez oynatacağım, süre tutup. Biraz gecikebilirim ancak. Ses de %80 seviyesinde.
Çözünürlük ve ses etkiler mi benim açtığım video 720p idi. Seste kapalıydı. Bende 40 dk da yuzde 20 21 gitti sarj

Son düzenleme:
Çözünürlük ve ses etkiler mi benim açtığım video 720p idi. Seste kapalıydı. Bende 40 dk da yuzde 20 21 gitti sarj
Etkiler tabii ki. Şimdi başlatıyorum.
Hocam tam olarak 5 dakika 20 saniye sonunda %2 şarj azaldı. Tarayıcı üzerinden 1080p/60FPS, %50 parlaklık ve ses seviyesi de %80. Siz de bir deneyin +-%1-2 fark olabilir. Kısaca bu videoyu bu ayarlarda taş çatlasa %3-4 harcamalı.

Son düzenleme:
Hocam aynı ayarlarda denedim yüzde 3 gitti
Etkiler tabii ki. Şimdi başlatıyorum.
Hocam tam olarak 5 dakika 20 saniye sonunda %2 şarj azaldı. Tarayıcı üzerinden 1080p/60FPS, %50 parlaklık ve ses seviyesi de %80. Siz de bir deneyin +-%1-2 fark olabilir. Kısaca bu videoyu bu ayarlarda taş çatlasa %3-4 harcamalı.
Hocam son olarak nvidia denetim masasını biraz kurcalayarak cs go da 110 ile 180 arası fps almayı başardım. Ama islemci sıcaklığı 90 95 arası gidip geliyor. Sizde de böyle mi normal mi bu sıcaklık bana yüksek geliyor ?

Dosya Ekleri

• 20210326_180355.jpg
    20210326_180355.jpg
    245,7 KB · Görüntüleme: 38
  • 20210326_180303.jpg
    20210326_180303.jpg
    230,9 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Hocam aynı ayarlarda denedim yüzde 3 gitti

Hocam son olarak nvidia denetim masasını biraz kurcalayarak cs go da 110 ile 180 arası fps almayı başardım. Ama islemci sıcaklığı 90 95 arası gidip geliyor. Sizde de böyle mi normal mi bu sıcaklık bana yüksek geliyor ?
Evet sıcaklıklar 90-95 aralığında. Acer 96-98 arasında 1-2 saniye durunca 0.8 GHz'e düşürüyor işlemciyi. Güvenlik sıcaklığı diğer markalara göre düşük. Monter ve bazı HP modelleri 98-100 derecede herhangi bir kısma yapmıyor. Bu sorunu da ThrottleStop ile sıcaklık limiti koyarak çözebilirsiniz. 90 derece Prochot sınırı ile oto fanda bile frekans düşmesi, drop yemeden saatlerce kullanabilirsiniz. 90 ayarlasak dahi 3-4 derece saliselik aşım oluyor. Burada amaç saliselik frekans düşmesi yaşamamak için 96-98 dereceye ulaşmasını engellemek. Performans açısından etkisi sıfır desem yalan olmaz.

Evet sıcaklıklar 90-95 aralığında. Acer 96-98 arasında 1-2 saniye durunca 0.8 GHz'e düşürüyor işlemciyi. Güvenlik sıcaklığı diğer markalara göre düşük. Monter ve bazı HP modelleri 98-100 derecede herhangi bir kısma yapmıyor. Bu sorunu da ThrottleStop ile sıcaklık limiti koyarak çözebilirsiniz. 90 derece Prochot sınırı ile oto fanda bile frekans düşmesi, drop yemeden saatlerce kullanabilirsiniz. 90 ayarlasak dahi 3-4 derece saliselik aşım oluyor. Burada amaç saliselik frekans düşmesi yaşamamak için 96-98 dereceye ulaşmasını engellemek. Performans açısından etkisi sıfır desem yalan olmaz.
Hocam Allah razı olsun sizden. Çok yardımcı oldunuz. Teşekkür ediyorum

Evet sıcaklıklar 90-95 aralığında. Acer 96-98 arasında 1-2 saniye durunca 0.8 GHz'e düşürüyor işlemciyi. Güvenlik sıcaklığı diğer markalara göre düşük. Monter ve bazı HP modelleri 98-100 derecede herhangi bir kısma yapmıyor. Bu sorunu da ThrottleStop ile sıcaklık limiti koyarak çözebilirsiniz. 90 derece prochot sınırı ile oto fanda bile frekans düşmesi, drop yemeden saatlerce kullanabilirsiniz. 90 ayarlasak dahi 3-4 derece saliselik aşım oluyor. Burada amaç saliselik frekans düşmesi yaşamamak için 96-98 dereceye ulaşmasını engellemek. Performans açısından etkisi sıfır desem yalan olmaz.

ThrottleStop bilmeyenler için çok tehlileki olduğu söyleniyor ben yapmaya korktum. Laptopu ilk aldığım da aynı probleri yaşadım arkadaştaki yeniden kurulum yapınca her şey düzeldi. Mw Warzone'da 5 saat aralıksız oynadım 90 dereceyi bir kere bile görmedi. Her şey Ultra ayarlarda 100 70 arası FPS alıyordum. ASUS TUF FX506'lu makine.

Geri
Yukarı