Acer Nitro 5 i5 11400H laptoptan açıldıktan sonra cızırtı sesi geliyor

Mustafaozkaya

Hectopat
RAM
16gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Nvme2 samsung
Ekran kartı
Rtx 3060
İşlemci
I5 11400H
Arkadaşlar laptopu açınca cızırtı sesi geliyor. Daha önceden olmamıştı şimdi açınca oldu, laptop her açıp kapattığımda ses geliyor.

Hocam birazdan tozlu alanda oynuyorum her hafta temizliyorum ama tozlaniyor ne yapayım ? Garantiye mi göndersem . Yazın göndermeyi düşünüyordum ssd ile ram alıp onlara taktırmayı.
Hocam eğer ram ve ssd için gönderecekseniz gönderdiğiniz kağıda yazarsınız en azından bir temizlik yapılır.

@JackAmcA RAM ve SSD için gönderirseniz kargo parası alırlar, temizlik ve bakım gibi konularda gönderim sağlayın içerisine SSD ve RAM'i ekleyip bir kağıda yükseltme yapılacağını belirt.
Anladım hocam evet sizin dediğiniz daha mantıklı. SSD ve Ram'i bildiğim kadarıyla Acer'ın önerdiğini takmak zorunda değil mi? Her anakartın ram ve m2 ssd desteği yok bunun önüne geçmek için yapılıyor.

@JackAmcA yok, kendi aldığın parçayı da ücretsiz montaj yapıyorlar ancak sorumluluğu kabul etmiyorlar bir arıza çıkarsa taktırdığın parçalardan kaynaklı. Birde kargo ücreti alıyorlar sizden yükseltme için gönderimlerde ama bazı arkadaşlar temizlik ve bakım için sorun niteliğinde gönderip içerisine ekleyip parçayı taktırıyorlar.

Hocam eğer ram ve ssd için gönderecekseniz gönderdiğiniz kağıda yazarsınız en azından bir temizlik yapılır.
@JackAmcA RAM ve SSD için gönderirseniz kargo parası alırlar, temizlik ve bakım gibi konularda gönderim sağlayın içerisine SSD ve RAM'i ekleyip bir kağıda yükseltme yapılacağını belirt.
Acerda acer garantisinde kkendin yukseltme yaparsan garanti bozulmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tamamdır teşekkürler . 16gb ram ile ssd almayı düşünüyorum. SSD m2 NVME 1tb alsam yeter bence uyumlu olur mu? Birde rami nereden satın alabilirim internette alsam sağlam gelir mi bilgisayarcıya filan da mı sorsam?

Geri
Yukarı