Acer Nitro 5 i5 9300H ve GTX 1650 için termal macun önerisi

Bütçe
130-150

Kayrahan67

Decapat
Arkadaşlar merhaba, bütçem 130-150 arası laptopum fabrikadan çıktığı günden beri açılmadı. Yani Acer'in sürdüğü en kaliteli macun var hala ama tabii ki değişmesi gerekiyor. Önerilerinize açığım MX4 çok duydum başka varsa öneriniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, bütçem 130-150 arası laptopum fabrikadan çıktığı günden beri açılmadı. Yani Acer'in sürdüğü en kaliteli macun var hala ama tabii ki değişmesi gerekiyor. Önerilerinize açığım MX4 çok duydum başka varsa öneriniz sevinirim.

Ben maxtor vs. hepsini kullandım, en verim aldığım ve pomp out yaşamadığım, MX4 oldu dostum öneririm. Benim de sistemim 9300h ve 1650. fakat bugün neden SE oda sıcak oldu ve havasız olduğu için sanırım, PC'nin altındaki kitabı aldım fan sesi gelmesin diye, oyunda CPU 97 derece oldu evet fazla fakat 43W TDP de 4.0GHz de çalışarak bu ısıyı gördü. GPU ise VRAM %90 da tamamen kök yük altındayken yine oyunda Ultra grafikler de ilk defa 79 derece gördü normal de CPU 79 GPU 62 görüyor altında kitap varken ve temiz dışardaki hava varken. Soğuk diye camı kapadık o yüzden :D

Dis attım sebebi, aldım sürdüm 6 ay boyunca iyi kalıyor, 6 ayın sonunda CPU üstü tereyağı, GPU üstü kuru oluyor, bilgine. Önermem. Alacaksanız maxtor ctg9e kısa ömür için diyebilirim.

MX4 pump out ihtimali daha yüksek olan bir macun, 4gr zaten 6 ayda bir istediği gibi yeniler. Performans konusunda da MX4'e kıyasla daha iyi.

MX4 pump out ihtimali daha yüksek olan bir macun, 4gr zaten 6 ayda bir istediği gibi yeniler. Performans konusunda da MX4'e kıyasla daha iyi.
Olumsuz, MX4 PC yi aldığımda 1. Sene de sürdüm ve 2. Sene de yenilediğimde ise sadece ufak kurumuştu. Pomp out olmadı. Sadece ilk sürüldüğündeki etkisini kaybetti o kadar 6 ay sonra, macun çipin üzerindeydi.

Olumsuz, MX4 PC'yi aldığımda 1. Sene de sürdüm ve 2. Sene de yenilediğimde ise sadece ufak kurumuştu. Pomp out olmadı. Sadece ilk sürüldüğündeki etkisini kaybetti o kadar 6 ay sonra, macun çipin üzerindeydi.

Viskozitesi daha düşük olan bir macun, bazı modellerde de pump out'a yol açabiliyor. İlla herkes yaşayacak diye bir şey yok tabi.

+ Olarak MX4 varsayalım pomp-out oldu en azından Maxtor gibi kurumuyor veya tereyağı olmuyor dostum. yine de götürüyor kaldığı ile.

Viskozitesi daha düşük olan bir macun, bazı modellerde de pump Out'a yol açabiliyor. İlla herkes yaşayacak diye bir şey yok tabii.

Dostum macun soran arkadaş ile işlemcimiz aynı, hadi GPU üreticisi farklı benimkisi Casper (quanta) onunkisi ise Acer evet fakat 9300h sürekli 9300h dır, farklı bir üretici olamıyor. Intel veriyor çipi en boy üst her şeyini, bakır desen normal bakır bu da bakır oda. Ve ben bu arkadaşa kendim tecrübelerime göre MX4 öneriyorum. Eğer kazığı sağlama bağlayacağım diyor ise MX5 veya MX6 bakabilir.

Maxtor özet ile HARDAL diyebilirim.

+ Olarak MX4 varsayalım pomp-out oldu en azından Maxtor gibi kurumuyor veya tereyağı olmuyor dostum. Yine de götürüyor kaldığı ile.

Dostum macun soran arkadaş ile işlemcimiz aynı, hadi GPU üreticisi farklı benimkisi Casper (quanta) onunkisi ise Acer evet fakat 9300h sürekli 9300h dır, farklı bir üretici olamıyor. Intel veriyor çipi en boy üst her şeyini, bakır desen normal bakır bu da bakır oda. Ve ben bu arkadaşa kendim tecrübelerime göre MX4 öneriyorum. Eğer kazığı sağlama bağlayacağım diyor ise MX5 veya MX6 bakabilir.

Maxtor özet ile HARDAL diyebilirim.

Ben de, ctg9e öneriyorum, isteğine göre seçim yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı