Acer Nitro 5 i7 12650H RTX 4060 ile 32.500 TL'ye tercih edilir mi?

Acerin sitesinde ki Audio da bulunan güncel Realtek'i kurarsanız Windowsun kurduğunu önce kaldırıyor sonra yeniden başlatıyor laptopu ve Acerin sitesindekini kuruyor sonrada dediğim XPERI driverları kurarsanız DTS:X Ultra ve Unbound geliyor onun dışında tam hangilerini kurdum hatırlamıyorum ama tek tek bakmıştım aygıt yöneticisinden. Bu arada bahsettiğim sorundan kastınız ekranın kavisli olması mı? Rica etsem bir kaç fotoğraf ekler misiniz? Ben şuan yoldayım eve geçtiğimde bende atacağım göstermek için genel bir şey mi bana özel mi bilemedim, touchpad için Amazonla görüştüm zaten talep oluşturdular stok geldiğinde sıfırı ile değiştirmeyi düşünüyorum da birkaç sayfada arkası açılıp touchpadi tutan vida sıkılırsa sorunun çözüldüğünü yazmışlar bir çok markada olabilen bir problemmiş belki öyle yaparım ama ekran kavisi bana özel bir hata ise kesinlikle yenisiyle değiştireceğim.
Hocam sistem linuxla birlikte gelmiyor muydu bu kadar fazla şey yüklemek gerekli mi freedos mu geliyordu yoksa

Hocam sistem linuxla birlikte gelmiyor muydu bu kadar fazla şey yüklemek gerekli mi freedos mu geliyordu yoksa
Freedos geliyor hocam Win11 kurduktan sonrada aslında çok bir şey kurmuyorsun çoğu güncel Intel, NVIDIA sürücüleri ve Nitrosens kursanız yeter DTS bende bir hata yüzünden kurulmamıştı sizde de olacak olursa dediğim şekilde yaparsanız çözülür.

Freedos geliyor hocam Win11 kurduktan sonrada aslında çok bir şey kurmuyorsun çoğu güncel Intel, NVIDIA sürücüleri ve Nitrosens kursanız yeter DTS bende bir hata yüzünden kurulmamıştı sizde de olacak olursa dediğim şekilde yaparsanız çözülür.

Acerin sitesinde 2 tane dts var, ilkini kurdum fakat lisanssız hala. 2.ci kurduğum dts sürücüsü hata veriyor. Bilginiz var mı bu konu da?

Dostlar ben bu cihazdan aldım. W10 mu kursam w11 mi bilemedim? Bir arkadaş başka bir forum da w11 de oyunlarda kasılmalar yaşadığını w10 a döndüğünü yazmış. W11 kuracaktım direkt ama şüpheye düştüm.

Sizde de touch pad tarafından ses geliyor mu? Hoparlörden ses geliyo tıkırtı, cızırtı gibi bir ses. Driver kaynaklı mı acaba? Bilgisi olan var mı? Wındriver da ki kurulumları yapmadım ben.
Ben bir şey hissetmedim. Uzun yıllar masaüstü kullanınca sadece çok küçük göründü o kadar.

Hocam bende ses yok ama touchpadin sol tarafı göçük, basmıyor onun dışında ekranın ortası hafif bombeli ama model mi öyle bilemedim sizin ekran da mı öyle? Driver konusunda ben önce tüm Windows Updateleri yaptım sonrada Acerin destek kısmından güncel olmayanları kurdum DTS:X kurulmamıştı onun içinde önce Realteki tekrar kurdum sonrada sayfada en altta olan 2 tane XPERI driverları kurdum.

Ek olarak Geforce Experience, Intel Chipset ve Intel Driver & Support Assistant kurarak ekran kartı ve chipset güncellemelerini yaptım.

Hocam sizede sorayım benim ekranın ortası hafif kavisli sizinki de öyle mi yoksa hata mı var bende, internette aynı modeli aradım bazı videolar ve fotoğraflarda sanki var gibi hatta birisi direkt acerin forumunda konu açmış ama hataysa onada denk gelmiş olabilir.
Üstadım akşam eve gidince bakayım. Ben fark etmedim ama.

Dostlar ben bu cihazdan aldım. W10 mu kursam w11 mi bilemedim? Bir arkadaş başka bir forum da w11 de oyunlarda kasılmalar yaşadığını w10 a döndüğünü yazmış. W11 kuracaktım direkt ama şüpheye düştüm.
Ben win 11 kurdum. 3 tane oyunda denedim. Hearts Of Iron 4'te kasmadı. Mafia Definitive Edition kasmadı. Victoria 3'te kasılma ve takılma oluyor. Sebebi tek slot ram kaynaklı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı