Acer Nitro 5 ısınıyor

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşım yakınlarda Monster laptop aldı ve 1 ay civarı kullanmakta ama bir LoL oynuyoruz veya Valorant ısınıyor laptopu.
Bende Acer Nitro 5 kullanıyorum benim de aynı şekilde bu oyuncu laptopları neden bu kadar çok ısınıyor?
Ne yapmamız gerek ısınmaması için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun LoL 70-85 benim 65-75
Çok ağır oynayınca 90-95 derece.

Görev Yöneticisi'nden işlemcinin kaç GHz'de çalıştığına bakar mısınız? Yanılmıyorsam Nitro sense programıyla dengeliye alırsan 2.40GHz sabitliyor yüksek performansa alırsan 4GHz, güç tasarrufuna alırsan 1.60GHz (bende böyle sizde nasıldır bilmiyorum).ve ben yüksek performansa alırsam işlemci direk 90 dereceye fırlıyor. 4GHz'de çalıştığı için galiba.

Görev Yöneticisi'nden işlemcinin kaç GHz'de çalıştığına bakar mısınız? Yanılmıyorsam Nitro sense programıyla dengeliye alırsan 2.40GHz sabitliyor yüksek performansa alırsan 4GHz, güç tasarrufuna alırsan 1.60GHz (bende böyle sizde nasıldır bilmiyorum).ve ben yüksek performansa alırsam işlemci direk 90 dereceye fırlıyor. 4GHz'de çalıştığı için galiba.
Dengeli de

Acer Nitro 5 AN515-43
Attığım resimdeki kasa modeline sahipse, Acer Nitro 5 2019 ve öncesi ısınan kronik kasa modeliydi. Sebebi ise fanlar yan yana ve ayrı soğutma çıkışları yoktu. Termal bakım ve temizlikleri yapın sağlam macun sürün ve işlemci %99 çalıştıracak şekilde kullanabilirsiniz. Yeni kasasını kullanıyorum buz gibi kasa. Şimdiki yeni kasalar 4 hava kanal çıkışı, CPU ve GPU ayrı soğutan blok koymuşlar ve ayırmışlar fanları köşeye ondan soğuk.

26200.jpg

Veya

10461659136050.jpg

Yeni kasasının içerisindeki soğutucuya bak hele.

Acer-AN515-44-teknik-detaylar.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı