Acer Nitro 5 laptop bataryası nasıl sürekli devre dışı bırakılır?

Hocam hala çözüm bulamadıysanız fiziksel teknik yollara başvurun PC'nin modelini görünümünü bilmiyorum ama büyük ihtimalle alt taraftaki büyük kapaktan isterseniz pili çıkartın ya da bağlantısını sökün, diğer bir yol ise yani arkada kapak yok ise bu sefer içini açarsınız yine aynı işlem.

Sizin cihazınız peki sürekli fişe mi takılı?

Hocam bende yaşıyordum aynı sorunu. Çözümü şöyle; Windows arama kısmına "quick Access" yazın ve çıkan uygulamaya girin. Hemen karşınızda çıkan seçeneklerin arasında "güç kapalıyken USB şarjı" seçeneğini kapatın. Ben sorunu bu şekilde çözdüm.

Umarım düzelir hocam. Şu an kapattım ve şöyle bir yüzde yazıyor. Sizde kaç acaba? Bu arada teşekkür ederim @FetaFP

1679339192303.png

Hocam hala çözüm bulamadıysanız fiziksel teknik yollara başvurun PC'nin modelini görünümünü bilmiyorum ama büyük ihtimalle alt taraftaki büyük kapaktan isterseniz pili çıkartın ya da bağlantısını sökün, diğer bir yol ise yani arkada kapak yok ise bu sefer içini açarsınız yine aynı işlem.
hocam pili söksem, hiç kullanmasam bu iyi birşey mi olur pil ömrü açısından yoksa kötü mü olur?

sizin cihazınız peki sürekli fişe mi takılı?
Sadece oyun oynarken şarjda kullanıyorum yoksa genel olarak pildeyim. Pili ortalama 4 saat gidiyor dengeli moda alınca ve fanı 0 rpm da dönüyor bu pc nin en sevdiğim kısmı sessiz çalışması

Hocam pili söksem, hiç kullanmasam bu iyi bir şey mi olur pil ömrü açısından yoksa kötü mü olur?

Pil uzun süre kullanılmazsa ölür. Hem pilin cihazda kalması daha iyi. Elektrik kesildiğinde, elektrik kaçağı olduğunda cihazı dengesiz voltajdan korur.

Bende de aynı orası hocam. Sorununuz hala devam mı ediyor?
hocam bugün deneyeceğim bakalım, umarım düzelmiştir

Hocam bende yaşıyordum aynı sorunu. Çözümü şöyle; Windows arama kısmına "quick Access" yazın ve çıkan uygulamaya girin. Hemen karşınızda çıkan seçeneklerin arasında "güç kapalıyken USB şarjı" seçeneğini kapatın. Ben sorunu bu şekilde çözdüm.
Hocam sorunum düzeldi. Artık açtığım zaman %80 ayari kapanmıyor

Tekrar teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı