Acer Nitro 5 laptop işlemci sıcaklığı boşta 60 derece

mirliva10

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün edindiğim Acer Nitro 5 an 515-45 bilgisayar boştayken yani sadece internette gezinirken işlemci sıcaklığı 50-60 derece ve işlemci fan RPM'si de 1700-2000 civarında. Bu değerler normal mi? Fanlar boştayken bu kadar ses yapmamalı bence. Görev Yöneticisi'nden işlemcinin yüküne baktığımda Max %10 görüyorum. Üstelik harici NVIDIA harici ekran kartı çalışmıyor olmasına rağmen GPU fanları çalışıyor. Bu yüksek değerlerin sebebi nedir acaba ve çözümü var mıdır? Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    210,1 KB · Görüntüleme: 157
Merhabalar. Bugün edindiğim Acer Nitro 5 an 515-45 bilgisayar boştayken yani sadece internette gezinirken işlemci sıcaklığı 50-60 derece ve işlemci fan RPM'si de 1700-2000 civarında. Bu değerler normal mi? Fanlar boştayken bu kadar ses yapmamalı bence. Görev Yöneticisi'nden işlemcinin yüküne baktığımda Max %10 görüyorum. Üstelik harici NVIDIA harici ekran kartı çalışmıyor olmasına rağmen GPU fanları çalışıyor. Bu yüksek değerlerin sebebi nedir acaba ve çözümü var mıdır? Teşekkür ederim.

Laptopun altı havada olsun, hava alsın.

Aynısı bende de var laptopun dediğin gibi boşta 60 dereceyi görüyor bazı sıkıntıları var laptopun servise yolladım şahsen pişman oldum aldığıma.

Yeni alınmış bir laptopda bu ısı biraz yüksek. Arka planda Windows güncellemesi yada Defender virüs taraması yapmadığından emin misiniz?

Hayır ne güncelleştirme yapıyor ne de defender açık. Bu kadar ısınması mantıklı değil bilgisayarın. Henüz oyun indirmediğim için oyunda deneyemedim. Mesela şuan steam ve chrome açık 72 derece yazıyor.

Hayır ne güncelleştirme yapıyor ne de Defender açık. Bu kadar ısınması mantıklı değil bilgisayarın. Henüz oyun indirmediğim için oyunda deneyemedim. Mesela şu an Steam ve Chrome açık 72 derece yazıyor.

Servise yolla direk ben öyle yaptım sıkıntıları bitmiyor laptopun adeptörü bozuldu, fazla ısınıyor, ekran açılmaları mevcut kenarlarda saymak bitmiyor vallahi eğer imkanın varsa değiştir başka marka laptop al.

Hocam tasarruf moduna çektim, 37 derecelere indi. Ancak fan bazen duruyor bazen 1500 devirde çalışıyor. Yani açılışı 1500den yapıyor ve ortası yok daha aşağı inmiyor. Bu fan devrini ayarlayabilsek sorun kalmayacak

ne yaptınız sorun çözüldü mü aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum şuan

Hocam laptopta coil whine problemi vardı o yüzden servise gönderdim değişim için. Sıcaklık sanırım yazılımsal bir şey. Nitrosense'de dengeli ve performans modu arasında pek fark yok yani dengeli modda bile işlemciyi 3.4 ghz'de felan çalıştırıyor bu da ısınma yapıyor. Benim en büyük sorun fan sesiydi. Yani oyunlardayken inanılmaz sesliydi fanlar yurt odasında felan oynayamıyordum. Sizde nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı