Çözüldü Acer Nitro 5 laptopta NVIDIA ekran kartı kullanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jurass1ck

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Vatan Bilgisayar'dan bu laptopu yeni aldım. Alır almazda RAM'lerini 32 GB'a yükselttim ve de 2 TB'lık M.2 ekledim. Fakat bu özelliklerine rağmen oyuna girdiğimde ve görev yöneticisine baktıgımda laptopum NVIDIA ekran kartını kullanmayıp, Intel ekran kartını kullanıyor. Oyunlarda NVIDIA ekran kartını kullanması için ne yapabilirim yardımcı olur musunuz acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    64,6 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba arkadaşlar;

Vatan Bilgisayar'dan bu laptopu yeni aldım. Alır almazda RAM'lerini 32 GB'a yükselttim ve de 2 TB'lık M.2 ekledim. Fakat bu özelliklerine rağmen oyuna girdiğimde ve görev yöneticisine baktıgımda laptopum NVIDIA ekran kartını kullanmayıp, Intel ekran kartını kullanıyor. Oyunlarda NVIDIA ekran kartını kullanması için ne yapabilirim yardımcı olur musunuz acaba?
Merhaba aynı leptobu bende aldım şuan ilk formatını atıyorum. Yan slota kaç gb ram aldınız? Ayrıca garanti dışı kalıyor mu?

Teşekkür ederim zabalance uygulamayı indirdim ve basit bir Metin2 oyununa girdim NVIDIA devreye girdi %45'lerde kullanmaya başladı ekran kartını, diğer yardımcı olan arkadaşlarada teşekkür ediyorum.
Merhaba bende biraz önce sipariş verdimde mmorpg bağımlılığından sormak istedim max kaç client açabildiniz acaba mt2'de birde ssd olarak tercihiniz ne oldu acaba

Merhaba
2 tane mt2 açmayı denedım oyun kasmadan açılıyor ama fanları çok sesli çalışıyor.Kendi üstündeki orjinal rami çıkartıp Kingston ValueRAM KVR32S22S8/16 16GB (1x16GB) DDR4 3200MHz CL22 Notebook Ram (Bellek) - incehesap.com 2 adet bu ramden alıp ekledım.Yine kendi üstündeki m2 sini çıkartmayıp ikinci m2 olarakda Kingston NV1 SNVS/2000G 2TB 2100/1700MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk - incehesap.com bu m2yi alıp ekledim şuanda bir sorunum yok fan sesi hariç.Yani şuan memnunum laptoptan tavsiye ederim sanada bu parçaları.

Merhaba.
2 tane MT2 açmayı denedım oyun kasmadan açılıyor ama fanları çok sesli çalışıyor. Kendi üstündeki orijinal RAM'i çıkartıp Kingston ValueRAM KVR32S22S8/16 16GB (1x16GB) DDR4 3200MHz CL22 Notebook Ram (Bellek) - incehesap.com 2 adet bu RAM'den alıp ekledım. Yine kendi üstündeki M.2'sini çıkartmayıp ikinci M.2 olarak da Kingston NV1 SNVS/2000G 2TB 2100/1700MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk - incehesap.com bu M.2'yi alıp ekledim şu anda bir sorunum yok fan sesi hariç. Yani şu an memnunum laptoptan tavsiye ederim sanada bu parçaları.

Hocam aynı güncelleştirmeleri yaptık, ben bilgisayarı kardeşime aldım. Yan yana oynuyoruz benim fana göre daha ön planda ama alıştık sayılır. Fakat aynı anda oyun açıyoruz onun ekranı bazen kararıyor ve bilgisayardaki tüm uygulamalar siyah ekrana dönüyor bu durum sizde oluyor mu acaba ? ben yandan baktığımda oyunlarda hala açık ama görüntü kesinlikle kapa aç yapana kadar gelmiyor.

Geri
Yukarı