Acer Nitro 5 Laptop'ta sadece Chrome'da dolaşırken ekran titriyor

yusufegekaya0

Decapat
Yer
Karabük/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-57
İşletim Sistemi: Windows 11 Home 64 Bit
İşlemci: İ511400H
Ekran Kartı: GTX 1650Tİ
Ram: 16 Gb 8X2
Ssd 1: Micron 512 Gb Ssd
Ssd 2: Kioxia Exceria G2 1Tb Ssd
Mouse: Logitech G102
MousePad: SteelSeries QCK Medium
Kulaklık: Apple 3.5 Mm Earpods
Meslek
Öğrenci / İçerik Üreticisi
Acer Nitro 5 laptopum var, GTX 1650 i5 11400H modeli. Laptopta Chrome'da gezinirken ekran aşağıdaki görselde görüldüğü gibi oluyor. Ekran kartına reset atıyorum, Windows tuşu + CTRL + Shift + B yapıyorum sorun düzeliyor.
Bu sorun 1-1.5 aydır var, bu hafta üst üste 3 kez yaptı. Windows 11 kullanıyorum, acaba Windows 11 ile alakalı bir sorun mu? Bu sorunu yaşayan çok kişi var yurt dışı forumlarında. Türkiye forumlarında da çok kişi bu sorunu yaşamış.
Laptopa tüm stres testlerini yaptım. İşlemci, ekran kartı, RAM, SSD gibi... Hiçbirinde bir sorun çıkmıyor panelde de sorun yok. Bu sorun olduğunda ekranı oynatıyorum düzelir mi diye, düzelmiyor. Oyunlarda vs. olsun bir sorun olmuyor, Chrome'da dolaşırken bu sorun oluyor. Laptop 6 aylık; servise versem mi, ne yapsam? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu sorunu yaşadığım her seferinde Chrome'da dolaşıyordum.

Laptopu ilk aldığım zamanlar Windows 10 Home 64 Bit kullanıyordum böyle bir sorun yaşamamıştım. Ne zaman Windows 11'e geçtim bu sorun oldu gibi.

IMG_0360.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun sizce neden olabilir birçok kişi bu sorunu yaşıyor ve hepsi ile ortak yönümüz tarayıcı açıkken sorun oluyor.

Geri
Yukarı