Acer Nitro 5 laptopun donması HDD kaynaklı mı?

Kwenx

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 5-515-54'e sahibim 8 GB RAM 1 TB hard disk 126 GB SSD'im var ekran kartı 1650 4 GB i5 9300H. Normalde PC'min içindeki HDD bad sectörden dolayı kullanılmayacak hale gelmişti bende arkadaşımdan HDD almıştım oda kendi Acer Nitro 5'in içinden çıkarmıştı takılmalar oluyormuş CS de. 1 seneye yakın arkadaşımın HDD USB ile kullandım csdeki droplar dışında hiçbir oyunda drop yemiyordum bende bu 1 hafta içinde içini temizledik ve HDD içine taktık.

image.png

image (1).png

SSD'yi başka bir uygulamadan baktım Smart değerlerine bir arakdaş bu forumda hepsi maviyse sıkıntı yok demiş. Anlamsız droplar yiyorum Forza Horizon 5'te oyunun sesi gidiyor geç geliyor fillan dün gece LoL indirdim ve.

421FCEDF-83FA-43C2-A4EF-22459EA7FC7B.jpg

Bilgisayar çok efsane kasmaya başladı RAM kullanımı dikkatimi çekti.

1692079374338.png

Şu an bu kadar kullanıyor Google açıkken bu sorun neden kaynaklıdır? Nasıl çözebillirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda HDD kaynaklı kaplamaların geç yüklenmesi gibi sorunlar olabilir ama windows kullanırken HDD kaynaklı bir kasma, takılmalar olmaz, RAM kaynaklı olur! 8 GB RAM yetmiyor gibi gözüküyor özellikle arka planda riot vs o kadar uygulama çalışırken.
Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamalarına gir ve kullanmadığın bütün uygulamaları kapat.

Sonra Shutup10++ programını indir kullanmadığın bütün windows hizmetlerini engelle. Windowsun kullandığı ram miktarı azalır kasma sorunun kalmaz yada yuvanın biri boşsa 8 GB RAM daha ekleyebilirsin.

Oyunlarda HDD kaynaklı kaplamaların geç yüklenmesi gibi sorunlar olabilir ama Windows kullanırken HDD kaynaklı bir kasma, takılmalar olmaz, RAM kaynaklı olur! 8 GB RAM yetmiyor gibi gözüküyor özellikle arka planda Riot vs o kadar uygulama çalışırken.
Ayarlar > gizlilik > arka plan uygulamalarına gir ve kullanmadığın bütün uygulamaları kapat.

Sonra shutup10++ programını indir kullanmadığın bütün Windows hizmetlerini engelle. Windows'un kullandığı RAM miktarı azalır kasma sorunun kalmaz ya da yuvanın biri boşsa 8 GB RAM daha ekleyebilirsin.

Deneyip haber vereceğim kral ama sorun şu daha önceden bu tarz sıkıntı yaşamıyordum ve indirme yapınca kasıyor bilgisayar.

Oyunlarda HDD kaynaklı kaplamaların geç yüklenmesi gibi sorunlar olabilir ama Windows kullanırken HDD kaynaklı bir kasma, takılmalar olmaz, RAM kaynaklı olur! 8 GB RAM yetmiyor gibi gözüküyor özellikle arka planda Riot vs o kadar uygulama çalışırken.
Ayarlar > gizlilik > arka plan uygulamalarına gir ve kullanmadığın bütün uygulamaları kapat.

Sonra shutup10++ programını indir kullanmadığın bütün Windows hizmetlerini engelle. Windows'un kullandığı RAM miktarı azalır kasma sorunun kalmaz ya da yuvanın biri boşsa 8 GB RAM daha ekleyebilirsin.
kapalıymış zaten

Dosya Ekleri

• 1692088120840.png
    1692088120840.png
    561,1 KB · Görüntüleme: 11
Windows HDD'ye yüklü ise HDD'den kaynaklı SSD'ye yüklü ise Windows farklı sorunu var bakımını vs yaptır.

Bende de Nitro 5 var hiçbir sorunu yok.

Deneyip haber vereceğim kral ama sorun şu daha önceden bu tarz sıkıntı yaşamıyordum ve indirme yapınca kasıyor bilgisayar.

kapalıymış zaten

Chromeda indirme yaparken RAM kullanımı arttığı için kasıyordur, mavi ekran yiyor musun hiç? Arka plan zaten kapalıysa o dediğim programla hizmetleri engelle, kırmızı önerilmeyenler hariç her şeyi engelle gitsin, kullanmıyorsundur zaten bazıları da windowsun veri toplama hizmetleri hiç gereği yok.

Chrome'da indirme yaparken RAM kullanımı arttığı için kasıyordur, mavi ekran yiyor musun hiç? Arka plan zaten kapalıysa o dediğim programla hizmetleri engelle, kırmızı önerilmeyenler hariç her şeyi engelle gitsin, kullanmıyorsundur zaten bazıları da Windows'un veri toplama hizmetleri hiç gereği yok.

Chrome değil şöyle anlatayım dün gece LoL'ü indirirken RAM kullanımı o kadardı indirme yaparken oluyor sadece.

Chrome değil şöyle anlatayım dün gece LoL'ü indirirken RAM kullanımı o kadardı indirme yaparken oluyor sadece.

Hmm riot ile indirme yaparken diye söyleseydin keşke, o tarz programlar sadece indirme yapmıyor. Oyunu sıkıştırılmış paketler halinde indirip sonra işliyorlar yani biraz pcye yük olması normal.

Hmm Riot ile indirme yaparken diye söyleseydin keşke, o tarz programlar sadece indirme yapmıyor. Oyunu sıkıştırılmış paketler halinde indirip sonra işliyorlar yani biraz PC'ye yük olması normal.

Kanka Steam'den indirirkende aynı şey HDD'den şüpheleniyorum ben açıkçası.

Geri
Yukarı