Acer Nitro 5 macun yenileme sonrası işlemcinin yükte 87 derece olması normal mi?

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Arkadaşlar 1-2 hafta önce Thermal grizzy Kryonaut uyguladım macun olarak ve 2 gün önce petekleri temizlemeyi unuttuğumu fark edip macunu yenilemeden açtım, söktüm bakırları fanları petekleri temizledim ve kenara akan macunları ortasına kürdan ile aldım ve kapattım. Aradan 1 gün geçti ve Ryzen 5 3550H işlemcim Max. 87 dereceye çıkıyor ekran kartım ise 82 dereceye çıkıyor %100 TDP ve Performans da. Sizce sıcaklık değerlerim nasıl?

Not: Fanlar 5300RPM de dönüyor (Fanların Max. Hızı 6900RPM)

Thermal grizzy Kryonaut için fazla bence sıcaklıklar. Birkaç hafta önce thermal grizzy Kryonaut kullandım ben de, işlemci sıcaklığım boşta 37-44 arası gidip geliyor; oyun oynarken ise Max 75-80 derecelere ulaşıyor işlemci.

Thermal grizzy Kryonaut için fazla bence sıcaklıklar. Birkaç hafta önce thermal grizzy Kryonaut kullandım ben de, işlemci sıcaklığım boşta 37-44 arası gidip geliyor; oyun oynarken ise Max 75-80 derecelere ulaşıyor işlemci.
O zaman içinde kalanı sıkmıştım ben çok az gitmişti çiplere. Ay başında RAM takviyesi yapacağım. Ram ile beraber tekrar Kryonaut alayım bu sefer bol sıkayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı