Acer Nitro 5 mi yoksa HP Victus mu?

Maalesef bana gelen Nitro'ya kronikti ya da bilmiyorum. 2 ay bir süre cihazsız kalınca o sürede dayımın kullanmadığı Nitro'yu deneyimleme şansım oldu, bir türlü sevemediğim aramızda buz dağları olan bir laptop kendileri. Kalın olmasının yanı sira bana kasasına tıklattığım zaman boş hissiyatı veren cihazlardan bir tanesi. Gereksiz de kalın maalesef.

2019'dan beri Acer Nitro serisi birkaç dizüstü bilgisayarım oldu ve hiçbirinde sorun yaşamadım, maalesef teknolojik cihazlarda sorun çıkması biraz da şansa bağlı. Gereksiz kalınlığa katılmıyorum sonuçta bu bilgisayarlar performans için üretiliyorlar, olabildiğince bilgisayar kasaları küçülüyor.

Bana sorucak olursanız çoğu markanın alt segment laptopları kötü ve vasat. Markaların belirli serilerinden şaşmamalı gibi Predatordur, Legiondur, Rog Strixdir, Omen ve Victustur.
2019'dan beri Acer Nitro serisi birkaç dizüstü bilgisayarım oldu ve hiçbirinde sorun yaşamadım, maalesef teknolojik cihazlarda sorun çıkması biraz da şansa bağlı. Gereksiz kalınlığa katılmıyorum sonuçta bu bilgisayarlar performans için üretiliyorlar, olabildiğince bilgisayar kasaları küçülüyor.
Kalınlığa şöyle yorumluyorum elbette daha büyük daha iyi soğutması için de ama bi ortama götürdüğüm zaman kalın kaba durması inanın bence hoş durmuyor. Oyun aleti gibi gözüküyor hani diyeceksiniz oyun aleti gibi gözükmeli zaten haklısınız ama sade ve ince olması sanki iş bilgisayarı gibi gözüküpte acayip performansı olması konusunda Victus kalbimi öyle kazandı. Gönül isterdi aslında Rog Strix almak ama hem ekranı ufaktı hemde bütçem kısıtlı olduğu için alabileceğim modelin performansı Victusun altında olacaktı. Ki büyük ekranı olmasıyla zaten yetiyor bana Strix'in ekranı 15"6'nın da altındaydı daha küçüktü. 16'1 oradan ayrı bi avantaj.
Yine Acer alınır ama bana hala uzak. Forumda seveni var yine Monster gibi değil.

Hocam genel olarak sistem özelliklerini bilmiyorum ama HP bilgisayarlarda genel bir problem oluyor. Şu anki görünen kadarıyla Victus serilerinde ısınma sorunu 1-2 aydan sonra büyük oranlarda artarak 93-95 dereceleri görüyor bunu hesaba katarak alın alınacaksanız. Acer cihazda durum ne bilmiyorum.
sallama ben 10 yıldır HP kullanıyorum hiç bir ısınma sorunu yaşamıyorum.

Sallama ben 10 yıldır HP kullanıyorum hiçbir ısınma sorunu yaşamıyorum.

Ben gördüğümü söyledim onun dışı HP kullandım ama ısınma problemi değil de ani drop sıkıntıları yaşadım sürekli şu an cihaz çalışmıyot tamir ettikten sonra kasma çözmeye çalışacağım.

Geri
Yukarı