Acer Nitro 5 ne kadara satılır?

Bütçe
36.000
@Senyör Kesada @sivaslikangal58 hocalarım peki sizce 4060"a bütçem yetmezse aynı modelin 4050 versiyonu nasıl alınır mı? Arada yaklaşık 6-8 bin TL fark var. Bu laptopu aldıktan sonra 16 GB daha RAM alacağım için bütçe biraz kısıtlı.

Sen elindeki bilgisayarı satıp buraya tam bütçeni yazarsan daha iyi olur o zaman bakarız.

Bütçe tahmini o civarda ama bu paranın hepsini laptopa versem laptop tek kanal kalacak bir 16x1 daha almak lazım en az 1500-2000 yani.

Bunlardan birini seçersin.
İlk cihazı Ram istediğin için attım.
İkinci cihazın işlemci biraz daha yüksek ama ram düşük.
Üçüncü cihaz soğutmada filan daha iyi ama işte biraz aşıyor bütçeyi.

Sen elindeki bilgisayarı satıp buraya tam bütçeni yazarsan daha iyi olur o zaman bakarız.
hocam bütçeden bağımsız aradaki farka sizce değer mi 4050 ile 4060 8 bin tl gibi bir fark var çünkü.

Bunlardan birini seçersin.
İlk cihazı RAM istediğin için attım.
İkinci cihazın işlemci biraz daha yüksek ama RAM düşük.
Üçüncü cihaz soğutmada filan daha iyi ama işte biraz aşıyor bütçeyi.

RAM sıkıntı değil ben 2. yi alıp kendimde ekleyebilirim ama zaten şu an Intel kullanıyorum AMD'yi hiç denemedim ve laptopta AMD'nin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bütçeyi zorlayıp 3. alınır mı Onu düşünüyorum.

hocam bütçeden bağımsız aradaki farka sizce değer mi 4050 ile 4060 8 bin tl gibi bir fark var çünkü.

RAM sıkıntı değil ben 2. yi alıp kendimde ekleyebilirim ama zaten şu an Intel kullanıyorum AMD'yi hiç denemedim ve laptopta AMD'nin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bütçeyi zorlayıp 3. alınır mı Onu düşünüyorum.
bütçe zorlayıp almaya değer çünkü işlemcisi de daha iyi ama bütçen çıkmıyorsa başka 4060 modellere de bakabilirsin illa acer olmak zorunda değil.

Kesinlikle değer.

@Hermitus AAA oyunlarda 4050 pek tatmin etmeyecektir ama onun dışında alınabilir. Aradaki farka kesinlikle değeceğini düşünüyorum. Sonuçta yıllarca kullanılacak bu cihaz.

AAA oyun çok oynamıyorum aslında. Battlefield gibi işlemciyi su gibi içen oyunlar oynadığım için ilk önceliğim kesinlikle işlemci. şuanki laptopumu alırken ekran kartına öncelik vermiştim çok pişman oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı