Çözüldü Acer Nitro 5 oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AdemFerr

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 serisinden bir laptop aldım ekran kartı 3060 95 watt. İşlemci i7 11800H 8 GB RAM. Aygıt Yöneticisi'nden bakınca sürücüler güncel gözüküyor. Ekran kartı için GeForce Experience de kurdum. Nitro sense uygulamasından prizdeyken yüksek performans da seçtim ama FPS oyunlarda bayağı düşük kalıyor alması gereken yerde?

Acer Nitro 5 serisinden bir laptop aldım ekran kartı 3060 95 watt. İşlemci i7 11800H 8 GB RAM. Aygıt Yöneticisi'nden bakınca sürücüler güncel gözüküyor. Ekran kartı için GeForce Experience de kurdum. Nitro sense uygulamasından prizdeyken yüksek performans da seçtim ama FPS oyunlarda bayağı düşük kalıyor alması gereken yerde?

Bir adet daha 8 GB RAM alırsan sorunun çözülür.

3060 tek 8gb ram ile beslenmez zaten en fazla %60 kullanırsın o yüzden 2x 8gb ram takmalısın.

Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz? Sıcaklık değerleriniz nasıl? O laptopa 8 GB RAM takviyesi şart.

Hangi oyunlarda ne kadar FPS alıyor mesela?

Ben and Edd'de mesela 40 FPS alıyor. Oyunda 60 FPS sınırlaması bile yok 3050 bile rahatça 90FPS alıyor. Benim 110-120 civarı almam lazımken 40 alıyorum. Oyun kasıyor ve sık sık donmalar oluyor.

3060 tek 8gb ram ile beslenmez zaten en fazla %60 kullanırsın o yüzden 2x 8gb ram takmalısın.
Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz? Sıcaklık değerleriniz nasıl? O laptopa 8 GB RAM takviyesi şart.
Hangi oyunlarda ne kadar FPS alıyor mesela?
Bir adet daha 8 GB RAM alırsan sorunun çözülür.
Ram 8 gb ve windows 11 kurulu. 8 gb ram az geliyor evet ama ben 8 ram windows 11i karşılamıyor diye düşünmüştüm. Sizce hangi sorun baskın bilmek istediğim sebebi sadece ram mi? (8 gb ram almam gerek zaten)

Ben and Edd'de mesela 40 FPS alıyor. Oyunda 60 FPS sınırlaması bile yok 3050 bile rahatça 90FPS alıyor. Benim 110-120 civarı almam lazımken 40 alıyorum. Oyun kasıyor ve sık sık donmalar oluyor.

RAM 8 GB ve Windows 11 kurulu. 8 GB RAM az geliyor evet ama ben 8 RAM Windows 11'i karşılamıyor diye düşünmüştüm. Sizce hangi sorun baskın bilmek istediğim sebebi sadece RAM mi? (8 GB RAM almam gerek zaten)

Dual RAM'in olmadığı için darboğaz yaşıyorsun RAM alırsan düzelir.

Geri
Yukarı