Acer Nitro 5 oyunlarda kasıyor

ExpertMorder

Centipat
Daha fazla  
2 gün öncesine kadar böyle bir şey yoktu RDR 2 Intel driver hatası verdi bir şekilde düzelttim lakin RTX 3060 tam güçte kullanamıyorum oyun kasmaya başlıyor. Resident Evil 8 daha da garip 140 FPS RTX kapalı tüm ayarlar Ultra drop yiyorum FPS düşmüyor ama GPU kullanımı örneğin 4 dk önce %98-100'lerde 4 dk sonra bir anda GPU %10 düşüyor CPU yük binmiyor CPU %2-4 arası değişiyor RAM kullanımı %90 arka planda her şey kapalı bilgisayar performans(tam modda) neden böyle oluyor bilmiyorum. Apex Legends Ultra ayalarda girince çok bir şey olmadı 1 kere drop yedim.

GPU sıkıntılı olabilir mi? Ama öyle olsa Resident Evil 8 de 140 FPS nasıl alabilirim CPU yükte binmedi darboğaz da yok ne yapabilirim? Servisi arıyayım mı?

Laptop bu: vatanbilgisayar.com/acer-nitro-5-12-nesil-core-i7-12700h-8gb-512gb-ssd-15-6inc-rtx3060-6gb-freedos.html

RAM 8 GB.

İşletim sistemim: Windows 11(Retail key). Windows 10 kuramam desteklemiyor bilgisayar.

RAM az, ek olarak önceden böyle bir sorun yoktu ve hatadan sonra oldu demişsin. iGPU ve DGPU'nun driverlarini DDU ile kaldirip tekrardan kurarak dener misin?

Bellek takviyesi sorunları çözecektir. Ayrıca dizüstü bilgisayarlarda FPS'i sınırsız kullanmayın. Dizüstü bilgisayarların soğutma sistemleri, bu tarz oyunlarda yüksek FPS değerlerinde yetersiz kalacaktır. Tek oyunculu oyunlarda V-Sync açık oynamanız ısınma oranlarını düşürecektir. Yani bellek 16 GB da olsa ısınma sorunu frekansların kısılmasına ve dolayısıyla takılmalara yol açacaktır.

2 gün öncesine kadar böyle bir şey yoktu RDR 2 Intel driver hatası verdi bir şekilde düzelttim lakin RTX 3060 tam güçte kullanamıyorum oyun kasmaya başlıyor. Resident Evil 8 daha da garip 140 FPS RTX kapalı tüm ayarlar Ultra drop yiyorum FPS düşmüyor ama GPU kullanımı örneğin 4 dk önce %98-100'lerde 4 dk sonra bir anda GPU %10 düşüyor CPU yük binmiyor CPU %2-4 arası değişiyor RAM kullanımı %90 arka planda her şey kapalı bilgisayar performans(tam modda) neden böyle oluyor bilmiyorum. Apex Legends Ultra ayalarda girince çok bir şey olmadı 1 kere drop yedim.

GPU sıkıntılı olabilir mi? Ama öyle olsa Resident Evil 8 de 140 FPS nasıl alabilirim CPU yükte binmedi darboğaz da yok ne yapabilirim? Servisi arıyayım mı?

Laptop bu: vatanbilgisayar.com/acer-nitro-5-12-nesil-core-i7-12700h-8gb-512gb-ssd-15-6inc-rtx3060-6gb-freedos.html

RAM 8 GB.

İşletim sistemim: Windows 11(Retail key). Windows 10 kuramam desteklemiyor bilgisayar.
RDR 2 MW 2 CP2077 gibi Yüksek performans isteyen oyunlarda ram kullanımı en az 11-13 gb olur. 8 gb ram de kasması çok normal , 16 gb ram e çıkarmanı tavsiye ederim

RAM az, ek olarak önceden böyle bir sorun yoktu ve hatadan sonra oldu demişsin. iGPU ve DGPU'nun driverlarini DDU ile kaldirip tekrardan kurarak dener misin?

RTX 3060 daha yeni güncelledim sorun RTX 3060 değil Intel grafik kartında driver problemim var driverlar güncel olmasına rağmen RDR2 driver Update error hatası alıyorum. Resident Evil 8 de bu hata yok ama en son Intel ekran kartı güncellemesinden sonra Resident Evil 8 kasmalar başladı RDR 2 Windows 11 de olağan bir problemmiş(redditen baktım) ara ara çözüyordum gayet akıcı oynuyordum.

RAM az ama bilgisayar oyunları rahat oynatıyordu RDR 2 3 saat sonra doğal olarak kasmaya başlıyordu Resident Evil 8 epey götürüyordu 4 saate kadar. GPU problem olduğunu düşünüyorum 140 FPS %100 kullanılam GPU 2-3 saniyeden %2-3 düşüyor CPU yük binmiyor o sabit sonra tekrar %100 kullanıma çıkıyor.

Güncel

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı