Acer Nitro 5 laptop kasıyor

MAGNETO7

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayatımda ilk defa bir oyuncu laptopu aldım ne hayallerle, ne mutlulukla aldım. 3 haftadır canıma tak etti Acer Nitro 5 i5 11400 işlemci 8 GB RAM 512 GB SSD RTX 3050 Ti ekran kartı donanımı iyi ama keşke kullanımı da böyle olsa. Her markada kendi sistem uygulamaları vardır fan hızını ayarlama klavye ışığı vb. benim laptopta coolboster diye bir ayar var fanı optimize edip ayarlıyor ben bu özelliği açıyorum 1 gün sonra tekrar bilgisayarı açınca kapanmış. Aynı şekilde Acer care Center diye bir uygulama var orada pil %80 dolduktan sonra şarj almayı durduruyor batarya ömrünün uzaması için o da aynı şekilde kapanıyor yemin ederim 18000 TL verdiğim her kuruşa üzülüyorum. Windows 11 ama kasıp duruyor format attım BIOS'u güncelledim müşteri hizmetlerini arıyorum servise yolla, sorunu söylüyorum servise yolla, ben zaten servise yollamak aklıma gelmedi 3 haftada servise yollacaksam niye aldım? Bana çözüm söyleyin arkadaşlar iade yapabilir miyim bilmiyorum sistemde bir ayar, bir sorun mu var bilmiyorum ama Acer alarak hata ettim. Herkes şunu alsaydın bunu alsaydın dedi ben kahin miyim nereden bileyim böyle olacağını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 kullanıyorum bende. 2-3 ay oldu alalı. Nitro Sense yazılımında aynı sorunları bende yaşıyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığımda coolbost genelde kapanmış oluyor. Ben genelde uyku moduna aldığım için çok etkilenmiyorum ama, prize takılı ve pilde güç ayarlarında iki ayar otomatik birbirine karışıyor. Cihazı sarjdan çıkardığımda sense yazılımına girip ayarlamayı tekrar yapıyorum. Çok bir rahatsızlık hissetmedim açıkçası.

Nasıl bir kasma oluyor driverları kurdunuz mu?

Hocam kusura bakmayın geç cevap verdim hocam şimdi driverları formattan sonra kendisi kuruyır düşüncesiyle yüklemedim bilgisayarda yönet kısmında hepsi düzgün çalışıyor yazıyor hangi driverların yüklenmediği ya da güncel olup olmadığına nasıl bakabilirim YouTube'da uygulamalarla bakan videolar gördüm tavsiye ettiğiniz bir uygulama var mı teşekkür ederim.

Hocam kusura bakmayın geç cevap verdim hocam şimdi driverları formattan sonra kendisi kuruyır düşüncesiyle yüklemedim bilgisayarda yönet kısmında hepsi düzgün çalışıyor yazıyor hangi driverların yüklenmediği ya da güncel olup olmadığına nasıl bakabilirim YouTube'da uygulamalarla bakan videolar gördüm tavsiye ettiğiniz bir uygulama var mı teşekkür ederim.

Hocam siz ekran kartının driverını NVIDIA'nın sitesinden en güncel sürümü kurun belki kasma olayı düzelebilir.

Acer Nitro 5 kullanıyorum bende. 2-3 ay oldu alalı. Nitro sense yazılımında aynı sorunları bende yaşıyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığımda coolbost genelde kapanmış oluyor. Ben genelde uyku moduna aldığım için çok etkilenmiyorum ama, prize takılı ve pilde güç ayarlarında iki ayar otomatik birbirine karışıyor. Cihazı sarjdan çıkardığımda sense yazılımına girip ayarlamayı tekrar yapıyorum. Çok bir rahatsızlık hissetmedim açıkçası.

Hocam kusura bakmayın geç cevap verdim nasıl bir yol izlemem lazım hani 18000 TL'ye aldım bin pişman oldum almakta hata ettiğimi düşünüyorum bende laptopu hep uykuda bıraksam laptopa zarar verir mi vermesse bende hep uykuda bırakıp sorunu çözerim açıklarsanız çok sevinirim bir de Acer'i neden tercih ettiniz ben mağazadaki abiler tavsiye etti Casper'ya da Lenovo alsaydım ya da ASUS Acer'in iyi bir bilgisayarında böyke saçma bir sorunun olması çok ayıp BIOS'ta bir sorun olabilir diye düşündüm ayarlar kaydedilmiyor diye bir de son bir sorum olacak siz bilgisayarı alınca driverları ne yüklediniz eksik bir driver var mı nasıl bakarım çok yazdım kusura bakmayın teşekkürler saygılar.

Acer Nitro 5 kullanıyorum bende. 2-3 ay oldu alalı. Nitro sense yazılımında aynı sorunları bende yaşıyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığımda coolbost genelde kapanmış oluyor. Ben genelde uyku moduna aldığım için çok etkilenmiyorum ama, prize takılı ve pilde güç ayarlarında iki ayar otomatik birbirine karışıyor. Cihazı sarjdan çıkardığımda sense yazılımına girip ayarlamayı tekrar yapıyorum. Çok bir rahatsızlık hissetmedim açıkçası.

Quick acsess diye bir uygulamada var onda da ekran yumuşatmayı açıyorum göz yorgunluğuna azaltmak için oda kapanıp duruyor sizde de olur mu?

Hocam siz ekran kartının driverını NVIDIA'nın sitesinden en güncel sürümü kurun belki kasma olayı düzelebilir.

İnşallah düzelir dediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın geç cevap verdim nasıl bir yol izlemem lazım hani 18000 TL'ye aldım bin pişman oldum almakta hata ettiğimi düşünüyorum bende laptopu hep uykuda bıraksam laptopa zarar verir mi vermesse bende hep uykuda bırakıp sorunu çözerim açıklarsanız çok sevinirim bir de Acer'i neden tercih ettiniz ben mağazadaki abiler tavsiye etti Casper'ya da Lenovo alsaydım ya da ASUS Acer'in iyi bir bilgisayarında böyke saçma bir sorunun olması çok ayıp BIOS'ta bir sorun olabilir diye düşündüm ayarlar kaydedilmiyor diye bir de son bir sorum olacak siz bilgisayarı alınca driverları ne yüklediniz eksik bir driver var mı nasıl bakarım çok yazdım kusura bakmayın teşekkürler saygılar.

Quick acsess diye bir uygulamada var onda da ekran yumuşatmayı açıyorum göz yorgunluğuna azaltmak için oda kapanıp duruyor sizde de olur mu?

İnşallah düzelir dediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

Hocam ben Acer tercih ettim çünkü özelliklerine göre en ucuz bilgisayar oydu. Kendimce kaliteli gördüğümde bir seriydi. Lise dönemlerimde labaratuardan ders işlerken acer nitro 5in kablosuna biri takilmişti ve laptop önce masadan sandalyeye sonra yere yuvarlana yuvarlana düştü ne kasada gözle görürür bir hasar olmuştu nede bilgisayarda kapanma vesaire hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam etmişti. Ben o zamanlar asusun dandik bir serisi olan vivobooktan bir laptop kullanıyordum ki laptopa ufak darbelerle fanın traktör gibi çalışmasına falan sebep oluyordu o zaman ki kullandığım laptopa göre baya etkilenmiştim.

Elinizde ki laptopta çok kaliteli bir laptop eğer ram yükseltmesi yaparsanız hiçbir sorun yaşamadan kullanırsınız.

Açıkçası aldığınıza bin pişman olma tarzı olaylara gelince saygısızlık etmek istemem ama ilk defa üst segment bir laptop veya pc alıyorsanız biraz bu kadar paranın karşılığı bu mu diye bir sorgulama oluyor insanın kendine kendine. Bunla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Bende yaşadım çünkü oynamak istediğim bir sürü oyun vardı ve yeni bir pc alıp bunları rahatça oynayabilmeye başlayınca sefil hayatımda biraz eğleniyor gibi hissedebilirim diye düşündüm. Laptopu aldıktan sonra çoğu zaman oyun oynuyasım bile gelmiyor.

Pcyi aldıktan sonra yaptıklarıma gelince, bir kaç tane önemli driver oluyor onları güncellesen yeterli zaten gerisini windows hallediyor. İlk başta bios güncellemesini mutlaka yap windows 11 kurduysan helede bios güncellemesi etki edecektir. Ekran kartı driverini güncel tut. Onun dışında gerisini windows hallediyor ben bu ikisini kurmuştum sanırım sadece.

Hocam ben Acer tercih ettim çünkü özelliklerine göre en ucuz bilgisayar oydu. Kendimce kaliteli gördüğümde bir seriydi. Lise dönemlerimde labaratuardan ders işlerken Acer Nitro 5'in kablosuna biri takilmişti ve laptop önce masadan sandalyeye sonra yere yuvarlana yuvarlana düştü ne kasada gözle görürür bir hasar olmuştu ne de bilgisayarda kapanma vesaire hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam etmişti. Ben o zamanlar ASUS'un dandik bir serisi olan Vivobook'tan bir laptop kullanıyordum ki laptopa ufak darbelerle fanın traktör gibi çalışmasına falan sebep oluyordu o zaman ki kullandığım laptopa göre bayağı etkilenmiştim.

Elinizde ki laptopta çok kaliteli bir laptop eğer RAM yükseltmesi yaparsanız hiçbir sorun yaşamadan kullanırsınız.

Açıkçası aldığınıza bin pişman olma tarzı olaylara gelince saygısızlık etmek istemem ama ilk defa üst segment bir laptop veya PC alıyorsanız biraz bu kadar paranın karşılığı bu mu diye bir sorgulama oluyor insanın kendine kendine. Bununla alakalı olabilir diye düşünüyorum. Bende yaşadım çünkü oynamak istediğim bir sürü oyun vardı ve yeni bir PC alıp bunları rahatça oynayabilmeye başlayınca sefil hayatımda biraz eğleniyor gibi hissedebilirim diye düşündüm. Laptopu aldıktan sonra çoğu zaman oyun oynayasım bile gelmiyor.

PC'yi aldıktan sonra yaptıklarıma gelince, birkaç tane önemli driver oluyor onları güncellesen yeterli zaten gerisini Windows hallediyor. İlk başta BIOS güncellemesini mutlaka yap Windows 11 kurduysan helede BIOS güncellemesi etki edecektir. Ekran kartı driverini güncel tut. Onun dışında gerisini Windows hallediyor ben bu ikisini kurmuştum sanırım sadece.

Yardımınız ve ilginiz için çok sağ olun hocam hakkınızı helal edin başınızı ağrıttım sağ olun iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı