Acer Nitro 5 "performans" modu performansa etki eder mi?

İşletim sistemi
Windows 11

Sybicort

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
i5-12500
Herkese iyi sosyaller. Acer Nitro 5 laptopum var ve Acer marka laptoplarda "NitroSense" uygulaması ile mod değişimi yapılabiliyor. Benim merak ettiğim konuysa şu: Bu uygulama ile mod seçimini "performans" olarak yaparsak oyunlarda görülebilen miktarda FPS değişimi elde eder miyiz? Performans moduna aldığımda fan çalışma hızlarında bir hayli değişiklik oluyor fakat ekran kartı güç kullanımına dair bir etkisi oluyor mu bu durum acaba?

Herkese iyi sosyaller. Acer Nitro 5 laptopum var ve Acer marka laptoplarda "NitroSense" uygulaması ile mod değişimi yapılabiliyor. Benim merak ettiğim konuysa şu: Bu uygulama ile mod seçimini "performans" olarak yaparsak oyunlarda görülebilen miktarda FPS değişimi elde eder miyiz? Performans moduna aldığımda fan çalışma hızlarında bir hayli değişiklik oluyor fakat ekran kartı güç kullanımına dair bir etkisi oluyor mu bu durum acaba?
O tarz özellikler genelde referans yani kullanıcıyı çekme amaçlı oluyor. Çok aşırı fark etmez ama belki biraz artar performansı.

O ayar sadece fan ayarı için diye biliyorum performansa etkisi çok yoktur ama yine de ağır oyunlar oynuyorsan performans modunda oynaman daha sağlıklı.

Etki eder. Şöyle örnek vereyim: HP marka laptop kullanıyorum. Eco modda iken OCCT ile stres testi yaptığımda CPU'm maksimum 25W güç çekiyor. Performans moduna alınca 60W çekmeye başlıyor.

net etkisi var. İ7 12700h 4060'lı modeli kullanıyorum. Cs 2 ile deneme yaptım varsayılan modda smoke içi 60lara iniyor. Performans modda 170-180 fps altını görmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı