Acer Nitro 5 Rainbow 6 Siege FPS düşmesi

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
12500H.
16 RAM.
3050 Ti.

Bu cihazdan son derece memnunum ama cok ilginc bir durum yasiyorum.
Render 100 lod quality Very high ve diger tum ayarlar Low iken 250 FPS aliyorum, daha dogrusu aliyordum.
Ayni map ayni yerler gun geliyor 180 FPS aliyorum. Bir sure bu sekilde takildiktan sonra bazi gunler kendi kendine duzeliyor. Isinmadan kaynakli oldugunu dusunmuyorum cunku gecede boyle terslikler yasiyorum.
Windows 11 ve tum sürücüler guncel.
Mesela ekran karti driverini silip tekrar kurunca cogu zaman duzeliyor.
Zaman zaman hastalanan biri gibi cani isteyince 250 FPS'lerde takiliyor.
Vulkan'siz oynuyorum.

Acer care Center yuklu bir ayari aktif erttim pil %80'den sonra şarj etme gibi bir şey bu sekilde bilgisayari Full fise takili kullanıyorum.

Belki oynayanlar vardir diye yazmak istedim.

işlemcin throttling yapıyor olabilir. Oyun esnasında işlemci çekirdek hızlarını incele adını unuttum şu an bütün fps testi yapanların kullandığı sol üstte cpu kullanımı hızı falan yazıyor o programı indirip işlemci hızını kontrol et.

işlemcin throttling yapıyor olabilir. Oyun esnasında işlemci çekirdek hızlarını incele adını unuttum şu an bütün fps testi yapanların kullandığı sol üstte cpu kullanımı hızı falan yazıyor o programı indirip işlemci hızını kontrol et.

hocam tesekkur ederim kisa bir arastirma yaptim benim cpu bu yaz sicaginda surekli 100 derece.
Bu cihaza undervolt maalesef yapilamiyor. 12500 islemcilerin kilidi kapali. 12500hk ve hx ti yanlisim yoksa 2 tane seriye undervolt yapilabiliyormus. O yuzden buna cozum su sekilde yapilabilir, kendim reddit baya arastirdim, fps limiti koyarak bilgisayarin isinmasii engellenebilir. Su ana kadar en iyi cozum bu.

Geri
Yukarı