Acer Nitro 5 RAM yükseltme

Ata Sevdikk

Hectopat
Bilgisayarımda 16 GB RAM var ve görev yöneticisinden baktığım zaman kullanılan yuva 1/2 diyor. Bir tane daha 16 GB RAM takabilir miyim? Uyumluluğunu vs nereden anlarım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7 KB · Görüntüleme: 37
Evet yakabilirsiniz. Bende de Acer Nitro 5 an 515 54 modeli vardı. RAM ve SSD takviyesi yaptım. Sizde yapabilirsiniz. Ama uyumluluk konusunda bir bilgim yok.

Evet yakabilirsiniz. Bende de Acer Nitro 5 an 515 54 modeli vardı. RAM ve SSD takviyesi yaptım. Sizde yapabilirsiniz. Ama uyumluluk konusunda bir bilgim yok.

Peki hızını tam olarak nereden öğrenebilirim aynı yerde hız 2933MHz yazıyor ben ek olarak alacağımı 3000MHz mi almalıyım? Siz ne aldınız nereden öğrendiniz hızını?

Yine görev yöneticisinden kullanılan yuvaların üzerindeki MHz değerine bakıp onla aynı MHz değerine sahip bir RAM'ı alıp yapıştırdım. Ama Dual çalışmıyorlar. Çünkü aynı marka değil. Olsundu, bana gereken şey zaten Dual 16 değil sadece 16 idi.

Yine görev yöneticisinden kullanılan yuvaların üzerindeki MHz değerine bakıp onla aynı MHz değerine sahip bir RAM'ı alıp yapıştırdım. Ama Dual çalışmıyorlar. Çünkü aynı marka değil. Olsundu, bana gereken şey zaten Dual 16 değil sadece 16 idi.
Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum, dual çalışmasının ne gibi avantajı oluyor arada ciddi bir fark oluyor mu?

Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum, dual çalışmasının ne gibi avantajı oluyor arada ciddi bir fark oluyor mu?
sorun yok. dual çalışınca yüzde 10 kadar fazla fps alınıyor diye biliyorum. benim bilgisayar adeta kasıldığından ve aynı modelden ram bulamadığımdan hemen bir ram aldım.

sorun yok. dual çalışınca yüzde 10 kadar fazla fps alınıyor diye biliyorum. benim bilgisayar adeta kasıldığından ve aynı modelden ram bulamadığımdan hemen bir ram aldım.
O zaman ben araştırıp aynı modeli alırsam daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Bir de AIDA64'ten baktığım zaman belleğin en yüksek saat hızı 3200 MT/s olarak gözüküyor fakat şu anki saat hızı kısmında görev yöneticisinde de yazdığı gibi 2933 MT/s yazıyor. i5 10300 işlemcim var CPU maksimum 2933 mhzyi destekliyor sanırım. O zaman neden 3200 mhzlik ram takmışlar ki.

O zaman ben araştırıp aynı modeli alırsam daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Bir de AIDA64'ten baktığım zaman belleğin en yüksek saat hızı 3200 MT/s olarak gözüküyor fakat şu anki saat hızı kısmında görev yöneticisinde de yazdığı gibi 2933 MT/s yazıyor. i5 10300 işlemcim var CPU maksimum 2933 MHz'yi destekliyor sanırım. O zaman neden 3200 MHz'lik RAM takmışlar ki.

Bilmem. Çok frekanstan zarar gelmez demişlerdir belki. Evet, aynı model sizin için daha iyi olur. Benden bu kadar bilgi çıktı maalesef. İyi günler. Umarım aradığınızı RAM'i bulursunuz.

Geri
Yukarı