Acer Nitro 5 RAM yükseltme

Bütçe
850

RioEsquire

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;

RAM'ımı yükseltmek istiyorum, notebookumda olan anakart ve şu an takılı RAM resimlerini yükledim bu RAM'in aynı özelliklerinden bir tane daha alıp Dual channel 16 GB kullanmak istiyorum 8 GB yetmiyor artık güvenilir markalardan Kingston vb tercih etsem fark eder mi yoksa o da mı aynı marka olmak zorunda? Anakartımla da uyumlu olup olmayacağını nasıl anlarım? Önerebileceğiniz RAM olursa ona da bakarım teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    105,4 KB · Görüntüleme: 23
  • anakart.PNG
    anakart.PNG
    78,3 KB · Görüntüleme: 24
Ramin uyumlu olup olmayacağını cl mhz değerinde anlayabilirsin. Aynı marka olması zorunlu değil. Lakin aynı marka model olması faydalı çünkü iş yükünü bölüyorsun birebir aynı olan bir modül olursa daha uyumlu olur. Ben yükseltmelerimde bu yolu izliyorum.

Acer Marka taşınılır bilgisayarların arka kapağı sanırım anakart'a yapışık. Açarsan kırarsın ve çöp olur.
Aralık sonuna kadar garantisi devam ediyor Ram ı alıp servise göndereceğim taksınlar diye servisten ram almak istemiyorum fiyat çok yüksek verirler diye internetten bakıyorum ama güvenemedim hiç

Aldığın RAM'i servise gönderip ücretsiz kendileri takıyor, ancak gönderim kargo ücreti siz karşılıyorsunuz geri gelirken kendileri ödüyor.

Uyumlu RAM: NOT: Kingston RAM bazılarında Hynix çip veya Micron çipini kullanıyor bunu attığım sitedeki satıcıya sor hangisi stokta varsa satıyor yardımcıda oluyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı