Çözüldü Acer Nitro 5 RAM Yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmet412

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Acer Nitro 5 AN515-54 model laptopuma RAM alıp serviste yükseltme yaptıracağım. Cihazımda 1 tane 8 GB RAM var buna ek olarak 1 tane daha 8 GB RAM ekletmek istiyorum. Uyumlu olması için hangi RAM'i almam lazım? Bütçem 300-400 civarı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-25 133211.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-25 133211.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 68
Çözüm
Cihazda 2666 MHz CL 19 Kingston RAM var. Fakat Hynix çip. Kingston RAM'ler Micron, Hynix, Nanya olarak gelebiliyor. Genelde sıkıntı olmuyor. Fakat hangi çiple geldiğini genelde satıcılar bile tahmin edemiyor. En iyisi Acer marka almanız.
Acer SD100 8 GB DDR4 2666 MHz CL19 Notebook Ram 454,99 TL yerine 387,95 TL
Arkadaşlar Acer Nitro 5 AN515-54 model laptopuma RAM alıp serviste yükseltme yaptıracağım. Cihazımda 1 tane 8 GB RAM var buna ek olarak 1 tane daha 8 GB RAM ekletmek istiyorum. Uyumlu olması için hangi RAM'i almam lazım? Bütçem 300-400 civarı.

Şöyle diyeyim internete DDR4 8 GB laptop RAM yazmalısın.

Servisten satın almazsan RAM takmıyorlar. Serviste RAM fiyatları da çok yüksek diye okumuştum. Kendin takarsan takabilirsin. Acer servisinde RAM çalındığına dair şikayetler vardı. Servise göndermeni önermiyorum evde kendin açıp takabilirsin.

Şöyle diyeyim internete DDR4 8 GB laptop RAM yazmalısın.
Hocam bildiğim kadarıyla MHz değerleri bile etkiliyor. Daha önce sorun yaşamıştım eski bilgisayarımda o yüzden yardım istiyorum.
SPD kısmını da atabilir misiniz?
Slot 1 kısmı boş olduğu için burayı attım. Aklıma bi şey takıldı neden 1333 Mhz yazıyor parantez içinde?
Servisten satın almazsan RAM takmıyorlar. Serviste RAM fiyatları da çok yüksek diye okumuştum. Kendin takarsan takabilirsin. Acer servisinde RAM çalındığına dair şikayetler vardı. Servise göndermeni önermiyorum evde kendin açıp takabilirsin.
Cihazımı 2 kere servise gönderim hiçbir sorun yaşamadım. RAM konusunda da arayıp bilgi aldığımda ücretsiz bir şekilde RAM'imi gönderdiğimde takacaklarını söylediler. Kendim yapmıyorum çünkü cihazımın aha 1 yıl garantisi var ve garanti dışı kalmasını istemiyorum. Oyuncu laptoplarında genelde garanti dışı kalmaz ama Acer garanti dışı bırakıyor maalesef.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-25 140456.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-25 140456.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 41
Takıyorlar, Predator cihazıma ikinci el RAM aldım ve serviste taktırdım ayrıca kendisi açarsa cihazı garanti dışı kalıyor.

Slot 1 kısmı boş olduğu için burayı attım. Aklıma bir şey takıldı neden 1333 MHz yazıyor parantez içinde?

Ona çok takılmayın RAM inizin gerçek değeri 2666 MHz CL 19 değerine sahip, önceliğiniz kendi laptopunuzda bulunan RAM'in aynısını almak olsun ama bulamazsanız ise bunlar alınabilir gibi duruyor:

https://www.hepsiburada.com/crucial...qYUKYm6sHrvPXJ8TP0Q5x6by5qRCZ1icaAtpYEALw_wcB (uyumsuzluk yapma ihtimali var ama aynısından alırsanız sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum)

Ona çok takılmayın RAM inizin gerçek değeri 2666 MHz CL 19 değerine sahip, önceliğiniz kendi laptopunuzda bulunan RAM'in aynısını almak olsun ama bulamazsanız ise bunlar alınabilir gibi duruyor:

https://www.hepsiburada.com/crucial...qYUKYm6sHrvPXJ8TP0Q5x6by5qRCZ1icaAtpYEALw_wcB (uyumsuzluk yapma ihtimali var ama aynısından alırsanız sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum)
RAM'in aynısını nasıl bulabilirim? Bi de son attığınız için mi uyumsuzluk yapabilir dediniz sadece?

Önerdiğim RAM'lar için dedim uyumsuzluk yapabilir diye ve internetten RAM'inizi bulmaya çalıştım ama bulamadım belki 2. el olarak bulunabilir veya gözümden kaçmış olabilir.
Anladım. Peki sizce Cruical olan RAM nasıl bi markadır uyumlu olsa bile bi sorun çıkabilir mi sonradan? Yoksa diğer attıklarınız mı bakayım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı