Acer Nitro 5 RTX 3060 ve 5600H alınır mı?

Bütçe
20000
Aynı bilgisayarın Windows Home lisanslı sürümüne sahibim daha önce IPS panel bir monitör kullandıysanız bu bilgisayarın ekranı sizi dehşete düşürür, rezaletin bir altı seviye diyebilirim bu ekrana baktığınız için gözünüz sizi asla affetmez fakat performans açısından piyasadaki en kral oyunu yüksek ayarda açsam bile 92 dereceyi geçmedi sıcaklıklar. Ekstra monitör ile şahane bir bilgisayar.

Aynı bilgisayarın Windows Home lisanslı sürümüne sahibim daha önce IPS panel bir monitör kullandıysanız bu bilgisayarın ekranı sizi dehşete düşürür, rezaletin bir altı seviye diyebilirim bu ekrana baktığınız için gözünüz sizi asla affetmez fakat performans açısından piyasadaki en kral oyunu yüksek ayarda açsam bile 92 dereceyi geçmedi sıcaklıklar. Ekstra monitör ile şahane bir bilgisayar.
Linki verilen Omen laptop bende bulunuyor. Omen'in sıcaklık değerleri de benzer seviyelerde, aşırı yük altında girmedikçe 90'ı geçmiyor 35 derece havada. 2020 ve ileriki modellerdeki soğutmaları oldukça başarılı.

Valla abiciğim sen bilirsin. Ben yazılımcıyım ve iş için kullanıyorum. Oyunla pek aram yok. Arada CSGO atıyorum.. Şu sıralar 200 fpsi zor görüyor. Genelde stabil durmuyor düşüyor.

32 GB ram olarak değişiklikler yaptım. Team group'un Zeus CL16 ramlerini taktım ama acer biosları advanced sayfasına erişim kısıtladığından ve gizli olduğundan onları da CL16 olarak çalıştıramadım.

İşin özü iş için alınabilir. (Gerçi ekran kartına bağlı render işlerinde diğer 3060ların gerisinde de kalabilir. Çünkü oyunda orta performans veren, render işinde de beklenilen 3060 performansı vermeyecektir..)

Neyse uzatmayacağım
Verdiği performans RTX 3060'a sahip diğer laptoplardan çok farklı değil.

Omen'le Nitro arasindaki TDP farkı fazla değil, 5W fark var sadece onunda lafını yapmaya gerek yok bana kalırsa. Omen için bütçe arttırmaya değer daha kaliteli bir cihaz ve ekran için. Artmiyorsada zorlamaya gerek yok.

Geri
Yukarı