Acer Nitro 5 şarjda LoL oynarken FPS çok düşük

sppoody

Hectopat
Acer Nitro 5 AN515 laptop var. LoL'de şarja takılıyken 120 FPS ama sürekli 5 FPS'lere düşüyor. Çok sık olmaya başladı. Şarjı çıkarınca da 30 FPS oynamaya çalışıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 90 95 dereceler r LoL gibi bir oyun için fazla bakım zamanı gelmiş gibi görünüyor en son ne zaman macun yenilendi fanlar temizlendi.

LoL gibi bir oyun demişsiniz ama kol zaten işlemciye yükleniyor.

Evet Ryzen modellerde 80 dereceyi geçmesi çok anormal. Benimki Mersin'in yaz sıcağında 65 derecede çalışıyor.

Arkadaşın laptopu Gaming ve işlemci H serisi. 80 dereceyi geçmeyen Gaming laptop yok piyasada. Ayrıca sizin işlemciniz nedir?

Bende de MX4 sürülü şu an. Yenilemeyi düşünüyorum şu an sizce kullanayım mı yine MX4.

Nereden aldınız? İnternette çakması çok.

LoL gibi bir oyun demişsiniz ama kol zaten işlemciye yükleniyor.

Arkadaşın laptopu Gaming ve işlemci h serisi. 80 dereceyi geçmeyen Gaming laptop yok piyasada. Ayrıca sizin işlemciniz nedir?

Nereden aldınız? İnternette çakması çok.

Çok önceden GittiGidiyor'dan almıştım fakat PS 4 üzerinde kullanmıştım hiçbir sıkıntısını görmedim sanırım az kullandım laptopta.

Aldığınız MX4 kutulu muydu yoksa jelatinli mi? Diş macunu benzeri bir karton kutuda satılıyor bu macun. Sahteler ise parlak jelatin pakette oluyor. Üstünde 2019 Edition yazıyorsa sahtedir.

Eğer orijinalse MX4 kullanabilirsiniz iyi bir macun. Fanları yerinden söküp kanatçıkları temizlemeyi ve heatsink deliklerinde toz olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Macunu da silikon çip üzerine ince bir katman sürüp tamamına yayın, ısı bloğunu üstüne geri takarken de hafifçe sağa sola hareket ettirerek yerleştirin. Arada hava kalmasın.

Aldığınız MX4 kutulu muydu yoksa jelatinli mi? Diş macunu benzeri bir karton kutuda satılıyor bu macun. Sahteler ise parlak jelatin pakette oluyor. Üstünde 2019 Edition yazıyorsa sahtedir.

Eğer orijinalse MX4 kullanabilirsiniz iyi bir macun. Fanları yerinden söküp kanatçıkları temizlemeyi ve heatsink deliklerinde toz olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Macunu da silikon çip üzerine ince bir katman sürüp tamamına yayın, ısı bloğunu üstüne geri takarken de hafifçe sağa sola hareket ettirerek yerleştirin. Arada hava kalmasın.

Peki sizce yeni macun ne alayım 100 150 lira bandında.
Bir de şanlı Afterburner programının sıcaklık değerleri gerçek değil gibime geldi. 100 derece yazarken bakıyorum gram sıcak değil bilgisayar.

Peki sizce yeni macun ne alayım 100 150 lira bandında.
Bir de şanlı Afterburner programının sıcaklık değerleri gerçek değil gibime geldi. 100 derece yazarken bakıyorum gram sıcak değil bilgisayar.
Hala duruyorsa orijinal mx4 ile devam edebilirsiniz, yoksa da forumda tonla inceleme var, en güncel kaliteli macunlar neler onlar daha iyi bilir.

Nitro Sense olması lazım sizde, onda değerler nasıl? Ayrıca bu yüksek derecelerde ve drop yediğiniz anlarsa fan ne kadar hızlı çalışıyor? Ses gelmesine rağmen hava da çıkıyor mu dışarı?

Geri
Yukarı