Acer Nitro 5 Sesi Yankı Gibi Geliyor

Fenomenn

Decapat
Acer Nitro AN515-42 aldım 4 Temmuz'da. O günden şükür hiç bir sorun çıkmadı. Ama tek beğenmediğim şey ses. Ne oyun sesleri ne müzik/video sesleri, sanki boğuk/yankı gibi çıkıyor beğenmedim yani. Önceki 3-4 yıllık Toshiba dizüstü bilgisayarımdan çok iyi geliyordu sesler. Bu durumu internette araştırdım bir şey çıkmadı nerdeyse hiç, Acer müşteri hizmetlerine de şimdilik soramayacağım. Bu bilgisayarın kendi normal şeyi midir, ses sürücülerini vb. güncellemediğim için mi, sorun olduğu için midir? Ses sürücülerini güncellememe rağmen (güncelledim diye hatırlıyorum) aynı şekilde devam ediyor, değişme yok. Çözüm ve sesi iyileştirebilecek ses programları önerebilirsiniz.

416960

416961

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü güncelleyip deneyebilirsin:

Acer sürümünü indir istersen.

Yanıt için teşekkürler. Verdiğin linkten son sürümü, Acer yazanını indirdim. Kurulum yapıyorum ama şu şekilde hata var:

Mevcut Realtek sürümünü kaldırıyor. Kaldırdıktan sonra PC yeniden başlatıyorum, yeni Realtek sürümünü kurmak için program otomatik açılıyor. Kuruluma devam ediyorum bu şekilde hata.

Screenshot_4.jpgScreenshot_5.jpgScreenshot_6.jpg

Aynı laptopu kullanıyorum. Yankı gibi derken Dolby Atmos'u mu kastediyorsunuz acaba? Bu sesin daha iyi çıkmasını sağlayan bir özellik aslında.

Windows yüklü geldiyse sıfırlayın. Veya Windows 10'u format atarak tekrar yükleyin ve Windows Update üzerinden Güncelleştirmeleri Denetle'ye tıklayıp tüm sürücüleri almasına izin verin. Hepsini kurduktan sonra yeniden başlatın. Acer'ın sitesinden modelinize uygun ses sürücüsünü indirdikten sonra içindeki klasörü Masaüstü'ne çıkartın. İçindeki DAX2 klasörünü ve akabinde 64 bit olanı açıp exe dosyasını çalıştırın. Yükleme bitince ses üzerinde ince ayar yapabileceğiniz Dolby paneli yüklenmiş olacak. Görev çubuğundan Gizli Simgeleri Göster'e tıklayıp, Dolby logosuna sağ tıklayın ve aç deyin. Buradan dinamik, video, müzik,diyalog gibi ses ayarlarından deneyip istediğinizi seçebilirsiniz. Bir kez seçmeniz yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı