Acer Nitro 5 SSD yükseltme

Bütçe
+5k

552270

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 11 ay önce Acer Nitro 5 AN517-54-55FA Notebook (NH.QF7EY.001) adıyla bilinen bir cihaz aldım.

Ama 512 GB kapasite yeterli gelmediği için yeni bir kur krizi gelmeden yükseltmek istiyorum. Aklımda 2 TB'a kadar çıkmak var ama sanırım bir SSD slotu daha varmış. Çok teknik bilgim yok. Hangi alternatiflere sahibim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yanlış bilmiyorsam sizin bilgisayar 2021 model, eğer öyleyse 2 adet M.2 ve 1 adet SATA slotu olması lazım. 1 adet NVMe gen3 slotun boşta, DRAM'li bir NVMe SSD almanı öneririm. Zaten gen3 olacağı için aşırı yüksek hızlara ulaşmayacak o yüzden gen4 SSD'lerin yüksek hızlarına kanma. Bayağı bir süre geçmiş aradan ancak ben yine de yazmak istedim.

Yanlış bilmiyorsam sizin bilgisayar 2021 model, eğer öyleyse 2 adet M.2 ve 1 adet SATA slotu olması lazım. 1 adet NVMe gen3 slotun boşta, DRAM'li bir NVMe SSD almanı öneririm. Zaten gen3 olacağı için aşırı yüksek hızlara ulaşmayacak o yüzden gen4 SSD'lerin yüksek hızlarına kanma. Bayağı bir süre geçmiş aradan ancak ben yine de yazmak istedim.
Teşekkürler hocam, gönderiden 1 ay sonra 2 TB Samsung 990 pro taktım cihazla uyumlu şekilde çalıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı