Acer Nitro 5 termal ped boyutu kaç olmalı?

TheGulf

Hectopat
Merhaba, benim Acer Nitro 5 AN517 54 laptopum var. Isındığı için termal macun ve pedleri değiştirmek istedim, ped kalınlığı için Acer forumda yazan 1mm ölçüde Pullsar marka 17W-MK'lık termal pedden aldım ve eski pembemsi sıvı pedin olduğu yerlere koydum ama sanırım kalın geldi kimi yerler, soğutucuyu oturttum kapatabildim, AIDA64 başlattıktan 1 dakika içerisinde bilgisar kapandı, sanırım tüm pedlerin boyutları farklı. Sizce pedlerin yerine MX6 macun uygulayabilir miyim, olur mu? Birkaç videoda yapıyorlardı çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pembe sıvı pedi temizlemeniz lazım.

En iyisi bilen birine yaptırın. Üstüne macun sürebilirsiniz diyor bazı YouTube videoları ama tepkimeye de girebilir. MX-6 sürdükten sonra sıcaklık ne durumda?

Pembe sıvı pedi temizlemeniz lazım.

En iyisi bilen birine yaptırın. Üstüne macun sürebilirsiniz diyor bazı YouTube videoları ama tepkimeye de girebilir. MX-6 sürdükten sonra sıcaklık ne durumda?

Sıktım komple her yere termal macunu, temizlerken Allah sabır versin. Neyse CPU 76 derecede ama CPU Pack nedense 96 derecelere çıktı ve işlemci güç kıstı %32 kadar ama önceden %46'ydı. Özellikle 4. Çekirdek ısınıyordu acaba neden olabilir? Ekran kartım ise 70 derecede kaldı öncesinde 91 dereceydi. Ama VRAM'lerin ısısını göremedim acaba yükte çok ısınıyorlar mıdır bilemiyorum programda öyle bir kısım yok maalesef bu kötü.

MX6 bana hiç kaliteli gelmedi daha önce birkaç cihazda kullandım verim alamadım kullandığım en iyi macun Kryonaut oldu o da 3 ay sonra pompout oluyor. Noctua denemek lazım en iyi seçenek bulunabilirse PTM7950.

Arkadaşlar yeni kayıt oldum. Cevap yazabilmek için bu konuyu yeni acer kullanıcısı olarak çok araştırdım turk sitelerde fazla bir bilgi yok. Bu yüzden kayıt oldum bilgilendiriyorum. bilindiği gibi performansı yüksek laptoplar pahalı laptoplar ve macunları ona göre orjinal ve fabrikasyon ne kullanildiysa onu kullanın sonra zarar vermeyin yazık olur. Vramler üzerindeki sıvı pembemsi bahsettiğiniz madde termal ped değil. Aferin sitesinde bahsettiği vramlerin yükseklik ölçüleri birbirini tutmadığı için Yoğun kıvamlı thermal putty olarak ismi geçmekte Türkçesi termal macun demek. Acer kendi sitesinde vramler için upsiren markanın ürettiği upsiren thermal putty bunu kullanın diye yazmış ve satın alma linkini de vermiş. Upsiren marka ise yabancı forum sitelerinde alibaba ali expres ve benzeri siterde satılan macunların sahte olduğunu paylaşmış. kendi sitesine girin Official Website Of Computer Systems - K5 PRO, U6 PRO kayıt olun orjinal ürünü satın alın. Pahalı laptoplarınızı yazık etmeyin. Sahte ürünler zarar verir. Ben aldım şu an kargoda. Mail ile istediğiniz soruyu sorun cevaplıyor. Bu forumda vramlerde ne kullanacağım nereden alayım veya vramlerdeki madde nedir sorusu sorulduğunda bu yazdıklarıma yönlendirin. Bilgilendirin.
1Mm pulsar termal ped aldım kalın geldi ben de bastım MX6 termal macunu dostum ne yapayım. Birdahakine de Değişken fazlı macun alıp onlardan süreceğim hiç uğraşamam orjinalini bulayım diye.

Geri
Yukarı