Acer Nitro 5 termal ped boyutu kaç olmalı?

TheGulf

Hectopat
Merhaba, benim Acer Nitro 5 AN517 54 laptopum var. Isındığı için termal macun ve pedleri değiştirmek istedim, ped kalınlığı için Acer forumda yazan 1mm ölçüde Pullsar marka 17W-MK'lık termal pedden aldım ve eski pembemsi sıvı pedin olduğu yerlere koydum ama sanırım kalın geldi kimi yerler, soğutucuyu oturttum kapatabildim, AIDA64 başlattıktan 1 dakika içerisinde bilgisar kapandı, sanırım tüm pedlerin boyutları farklı. Sizce pedlerin yerine MX6 macun uygulayabilir miyim, olur mu? Birkaç videoda yapıyorlardı çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptoptan var bende 17.3'

Öncelikle Pembe padleri temizleyerek büyük hata yapmışsın. Çünkü o padlerin bölgesine göre kalınlıkları farklı. Yabancı sitelerden kaynaklara bak hepsinin farklı MM'ini yazıyordu ben ararken. Bulabilirsen ona göre değiştir ama bulamazsan artık bloğun karşılık gelen yerine göre tahminde bulunarak denemen lazım. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ayrı farklı kalınlıkta olması lazım yerine göre. Normal şartlardan onlar yıllarca gidiyor ezilse büzülse bile. O yüzden hiç dokunmamak, yerinden çıkanı tekrar takıp devam etmek lazım...

Pad işini çözdükten sonra MX-6 falan uğraşma. 3-5 ayda pump-out olur. Orjinal macunla arasında 2 derece falan var. Sıcaklık için çözümün sıvı metal;

Aynı laptoptan var bende 17.3'

Öncelikle Pembe padleri temizleyerek büyük hata yapmışsın. Çünkü o padlerin bölgesine göre kalınlıkları farklı. Yabancı sitelerden kaynaklara bak hepsinin farklı MM'ini yazıyordu ben ararken. Bulabilirsen ona göre değiştir ama bulamazsan artık bloğun karşılık gelen yerine göre tahminde bulunarak denemen lazım. Yanlış hatırlamıyorsam 3 ayrı farklı kalınlıkta olması lazım yerine göre. Normal şartlardan onlar yıllarca gidiyor ezilse büzülse bile. O yüzden hiç dokunmamak, yerinden çıkanı tekrar takıp devam etmek lazım...

Pad işini çözdükten sonra MX-6 falan uğraşma. 3-5 ayda pump-out olur. Orjinal macunla arasında 2 derece falan var. Sıcaklık için çözümün sıvı metal;

Hocam pembe pedleri bende temizledim. Nereden temin edebilir uygulayabilirim?

Hocam pembe pedleri bende temizledim. Nereden temin edebilir uygulayabilirim?
Ben MX6 termal macun bastım. Ama benden tavsiye değişken fazlı termal macun alıp sürmeniz. Herbirinin kalınlığı değişiyor sürmen gereken yerlerin. 1Mm kalın geldi. 0.5 ile 0.75 kullanmak iyidir. Sanırım bir yere de 1mm iyi gelmişti o yüzdendir ki termal macunu sürün gitsin.

Geri
Yukarı