Çözüldü Acer Nitro 5 termal PuTTY uygulaması nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımın termal bakımını yaparken bakır bloğu açtığımda pembemsi bir yapı gördüm ve termal ped sandım, bir tanıdığıma sorunca da termal pedin eridiğini ve yeni ped almam gerektiğini söyledi. Bende temizledim ve ped siparişi verdim. Halbuki o ürün termal PuTTY adında bir materyalmiş. Türkiye'de internette çok bulamıyorum ve bulduklarıma da güvenemedim, ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sildiyseniz geçmiş olsun, bulması gerçekten zor ve masraflı. Termal ped kalınlığı çok önemli fakat boyutu bilmek zor. Keşke silmeseydiniz PuTTY'yi. Pek opsiyon yok gibi PuTTY almak dışında.
Sildiyseniz geçmiş olsun, bulması gerçekten zor ve masraflı. Termal ped kalınlığı çok önemli fakat boyutu bilmek zor. Keşke silmeseydiniz PuTTY'yi. Pek opsiyon yok gibi PuTTY almak dışında.

Çözüm
Sildiyseniz geçmiş olsun, bulması gerçekten zor ve masraflı. Termal ped kalınlığı çok önemli fakat ne bilmek zor. Keşke silmeseydiniz PuTTY'yi. Pek opsiyon yok gibi PuTTY almak dışında.

İstanbul'da bir firmada buldum sipariş veriyorum hocam. 6 watt ürünmüş galiba. Umarım bir sorun yaşamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul'da bir firmada buldum sipariş veriyorum hocam. 6 watt ürünmüş galiba. Umarım bir sorun yaşamam.

Modele göre soğutma bloğunda ufak farklılıklar var. Tam olarak "şuradakiler şu kadar mm, buradakiler şu kadar" diye yerli veya yabancı forumda bilgi bulman imkansız gibi. Aynı modelden elinde olan biri olsa dahi pembe zımbırtıların şekli bozulduğu için düzgün ölçmek mümkün değil. Şu durumda ince termal pad veya putty bulursan alıp, ince bir tabaka yapıp altını ve üstünü kalın bir termal macunla doldurmak. Direkt olarak bir şey koymadan macunla dolduranlarda var mecburen. Karar sana kalmış.

Blok sökülü halde laptopun fotosunu atarsan, kendi laptopumla karşılaştırıp belki mmler hakkında tahmini bilgi verebilirim.

Modele göre soğutma bloğunda ufak farklılıklar var. Tam olarak "şuradakiler şu kadar mm, buradakiler şu kadar" diye yerli veya yabancı forumda bilgi bulman imkansız gibi. Aynı modelden elinde olan biri olsa dahi pembe zımbırtıların şekli bozulduğu için düzgün ölçmek mümkün değil. Şu durumda ince termal pad veya putty bulursan alıp, ince bir tabaka yapıp altını ve üstünü kalın bir termal macunla doldurmak. Direkt olarak bir şey koymadan macunla dolduranlarda var mecburen. Karar sana kalmış.

Blok sökülü halde laptopun fotosunu atarsan, kendi laptopumla karşılaştırıp belki mmler hakkında tahmini bilgi verebilirim.
Hocam putty sipariş ettim onu bekleyeceğim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı