Acer Nitro 5 Type-C hızlı şarj sorunu

kerimgncl

Centipat
Type-C çıkışı var. Telefonumu hızlı şarj etsin diye 60W qc 3, 0 kablo aldım yine de hızlı şarj edemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızdaki Type-C portu ya USB 3.1 ya da USB 3.2 kullanıyor. Nitro 5 modellerinin hepsinde bu ikisinden birisi kullanımda(Eskilerde de 3.0). 3.1 ise maximum 5 watt, 3.2 ise 7.5 watt alabilirsiniz. Portun type-C olması sadece fiziksel arayüzü ile ilgili, içerisi normal USB.

Bazı üreticiler USB portlarinda Data ve Güç pinlerini shortlayarak 2 ampere kadar güç cekebiliyor. Eğer öyle bir durum var ise USB 3.1'de 5 watt yerine 10 watt çekebilirsiniz.

Telefonunuzun tam modelini, laptopunuzun tam modelini ve telefonda kullandığınız adaptörün modelini bilmeden kesin bir cevap veremem.

Acer Nitro Intel Core i5 9300H 16GB 512GB SSD GTX1650 Linux 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar NH.Q59EY.00F

Telefon note 8 pro
Kablo olarakta en iyi budur diyerek bunu aldim
Baseus CATSD-J09 Water Drop Type-C Pd 60W Qc3.0 Hızlı Şarj Kablosu 1mt Kırmızı

Son düzenleme:
Aldığınız kablo hızlı şarj destekliyor diye telefonu 60W ile şarj edemezsiniz.
Öncelikle laptoplar kolay kolay Type C üzerinden 60W veremez, Thunderbolt 3 destekli Type C portu üzerinden 5V 3A verebiliyorum en fazla.
Telefona gelecek olursak 5V 2.4A destekliyodur en fazla, hızlı şarj etmenin yolu QC 3.0 destekli bir adaptör ile aldığınız kabloyu beraber kullanmaktır.

Telefon hızlı şarjı destekliyor. Kendi orijinal adaptöruyle 50 dakikada fulleniyor. Ben 60W versin demiyorum ki. Type-C'den bu kablo ile hızlı şarj nasıl olur diyorum. Bir yerden ayarı falan mı var acaba? USB kablo ile 3.1 USB'den bile yavaş dolum yapıyor.

Telefon hızlı şarjı destekliyor. Kendi orijinal adaptöruyle 50 dakikada fulleniyor. Ben 60W versin demiyorum ki. Type-C'den bu kablo ile hızlı şarj nasıl olur diyorum. Bir yerden ayarı falan mı var acaba? USB kablo ile 3.1 USB'den bile yavaş dolum yapıyor.
Telefonun adaptörü 18watt verebiliyor. Laptop ise Type-C portu üzerinden 5 watt verebiliyor. Yani cihazınız her koşulda adaptorden daha yavaş şarj olacak. Hızlı şarj ismi bir pazarlama taktiği cihaz donanımsal olarak o porttan 10 wattan fazla veremez. Yani kağıt üzerinde cihaz laptopa takılı iken 3 kat daha yavaş şarj olmalı.
Yani laptoptaki Type-C üzerinden "hızlı" şarj yapmamazsınız.

Telefonun adaptörü 18Watt verebiliyor. Laptop ise Type-C portu üzerinden 5 Watt verebiliyor. Yani cihazınız her koşulda adaptorden daha yavaş şarj olacak. Hızlı şarj ismi bir pazarlama taktiği cihaz donanımsal olarak o porttan 10 Watt'tan fazla veremez. Yani kağıt üzerinde cihaz laptopa takılı iken 3 kat daha yavaş şarj olmalı.
Yani laptoptaki Type-C üzerinden "hızlı" şarj yapmamazsınız.

AN515-51 Nitro laptoptan A71 telefonumu Type-C üzerinden hızlı şarj ediyorum.

Geri
Yukarı