Çözüldü Acer Nitro 5 vs Casper Excalibur G770

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deleted_Account

Hectopat
Arkadaşlar, selam. Yaklaşık bir haftadır ürün araştırıyorum. İkisi arasında kaldım. Ancak bildiğiniz başka iyi modeller varsa önerebilirsiniz.
Şöyle ki, kağıt üstünde Casper daha iyi duruyor. Ancak çok kararsız kaldım. Hangisini tercih etmeliyim?
https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-54-56qr-intel-core-i5-9300h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q59ey-00b-p-HBV00000PJLQ3
Diğer bilgisayar ise, Casper Excalibur G770.9300-B5H0X.
Acer ise, Casper'a göre 300TL daha pahalı.
Benim için bilgisayarın uzun süre kullanılabilmesi önemli bir etken. Soğutma vb. konularda, birçok kişi Casper Excalibur'u kötü buluyor. Gerçekten öyle mi? Sırf Excalibur'dan kaçmak için 300TL daha fazla verilebilir mi? Daha önce belirttiğim modelleri kullanan oldu mu? Bu arada maalesef masaüstü alamam. Yardım ederseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Çözüm
Acer laptop tavsiyemdir kardeşim. Acer marka GTX1050 ekran kartlı laptoba sahibim. İşlemci ısındığı için undervolt işlemi uyguladım.Battlefield 1 oyunu indirdim. Sabit 60FPS orta ayarlarda oyunu sorunsuz oynuyorum. İşlemci sıcaklığı 90 derecelere çıkıyor fakat herhangi bir drop sorunu olmuyor. RAM 8 GB olduğu için birkaç map dışında ara sıra drop oluyor. Fanları gayet iyi çalışıyor. Sesi biraz fazla ama kulaklık takar isen zaten fark etmezsin. Ekran canlılığı gayet güzel.
Bende Windows10 kurulu gelmişti otomatik kendi yükledi. Eger Windows'u kendiniz kuracaksaniz Acer sitesinden driverları indirip yüklemenizi tavsiye ederim.
Teşekkürler. Ben daha ucuza denk geldiği için freedos aldım. Driver kurulumu Windows algılamazsa uzun sürecek gibi.
Siparişimi iptal ettim. Meğerse 1 hafta önce, 5200TL'ymiş.

Acer laptop tavsiyemdir kardeşim. Acer marka GTX1050 ekran kartlı laptopa sahibim. İşlemci ısındığı için undervolt işlemi uyguladım. Battlefield 1 oyunu indirdim. Sabit 60FPS orta ayarlarda oyunu sorunsuz oynuyorum. İşlemci sıcaklığı 90 derecelere çıkıyor fakat herhangi bir drop sorunu olmuyor. RAM 8 GB olduğu için birkaç map dışında ara sıra drop oluyor. Fanları gayet iyi çalışıyor. Sesi biraz fazla ama kulaklık takar isen zaten fark etmezsin. Ekran canlılığı gayet güzel.

Peki şarjı ne durumda azalıyor fanlar böyle çalışırken?

Geri
Yukarı