Acer Nitro 5 vs Ideapad 3 RTX 3060 laptop

Birkaç haftadır bu karşılaştırmayı araştırıyorum. Acer'ı kullanmadığım için net bir şey söyleyemem fakat forumlarda ve alışveriş sitelerinin (MediaMarkt ve Amazon gibi yurt dışı siteleri de dahil) değerlendirmelerinden gördüğüm kadarıyla Lenovo teknik destek bakımından daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Kasalar ikisinde de plastik olduğu ve soğutma sistemleri muadil sayılabilecek parçalar olduğu için soğutma performansları da yaklaşık olarak aynı gözüküyor. Diğer parçalar da aynı olduğu için pek bir fark olmayacaktır.
Lenovo aradaki parayı teknik servis desteği ile karşılıyor diyebilirim. Ek olarak ileride yükseltmek istediğinizde Acer kasa açılırsa garanti kapsamı dışına çıkarıyor. Lenovo müşteri temsilcisini arayıp bizzat konuştum, MediaMarkt'taki çalışan Lenovo'da da bozulduğunu iddia ettiyse de Lenovo'da böyle bir şey söz konusu değil. Bu sebeple ben olsam Lenovo'yu tercih ederdim 2 bin lira farkla da olsa. Şahsen bana Acer globalin Monster'ı gibi bir izlenim yarattı. Tabii ki işin uzmanı olmadığım ve uzun süre kullanmadığım için bir şey diyemem ama benim fikrim bu yönde.

https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...239402022?boutiqueId=613292&merchantId=106740
hocam buna karar verdım gıbı 2022 kasa yeni çıkmış güncel ürün MUX Switch ozellıgı de varmış.

https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...239402022?boutiqueId=613292&merchantId=106740
hocam buna karar verdım gıbı 2022 kasa yeni çıkmış güncel ürün MUX Switch ozellıgı de varmış.
Evet, gayet kaliteli bir model. Yalnız bir iki sıkıntısı var, soğutması pek iyi değil ve sRGB'si %62.5. Bu eksiyi kendim için söyleyeceğim, ben klavye hissiyatını pek beğenmedim. Tuşa bastığınızı hissetmiyorsunuz gibi geldi bana.

Mantıklı bir seçim. Ben bütçemde güzel bir model olmadığı için tercih etmemiştim ama Asus ve MSI Lenovo'dan daha iyi bir marka, daha sağlam makineler üretiyorlar. İncelemelerde bunu gördüm. Hayırlı olsun şimdiden.
Asus, Lenovo'dan daha iyi bir markadır demeyi doğru bulmuyorum. Asus Rog Strix bilgisayarında dahi sıcaklık sorunları mevcut. Ancak öte yandan Legion serisi dizüstü bilgisayarların tepe ürünlerindendir.

Evet, gayet kaliteli bir model. Yalnız bir iki sıkıntısı var, soğutması pek iyi değil ve sRGB'si %62.5. Bu eksiyi kendim için söyleyeceğim, ben klavye hissiyatını pek beğenmedim. Tuşa bastığınızı hissetmiyorsunuz gibi geldi bana.

Asus, Lenovo'dan daha iyi bir markadır demeyi doğru bulmuyorum. Asus Rog Strix bilgisayarında dahi sıcaklık sorunları mevcut. Ancak öte yandan Legion serisi dizüstü bilgisayarların tepe ürünlerindendir.
hocam siz hangı lenovolardan bahsediyorsunuz link alabilir miyim ?

mesela link ?

bunların fiyatları ne tam yazıyorum internete fiyat bulamadım
Ben bunu arkadaşın Lenovo hakkında yorumuna göre attım, sizin bütçenize uygun olarak 2 model attım zaten. Bu 2 modelden daha iyi seçenek yok denilebilir bu bütçede.

Ben bunu arkadaşın Lenovo hakkında yorumuna göre attım, sizin bütçenize uygun olarak 2 model attım zaten. Bu 2 modelden daha iyi seçenek yok denilebilir bu bütçede.

he tamamdır teşekkürler hocam.

mesela link ?

bunların fiyatları ne tam yazıyorum internete fiyat bulamadım

23.500'e kadar düşüyordu bira ara Sonra 24.500e kadar düşmeye başladı. en kötü 25.000e düşecektir. Tabi stoğa girerse..

Yeni konular

Geri
Yukarı