Acer Nitro 5 vs Lenovo IdeaPad 3 vs Acer Aspire 7

BerkenYLDZ

Centipat
Daha fazla  
Bu üç bilgisayar arasında kaldım. Fiyatları çok yakın, sizce hangisini almalıyım? Ve neden? Artı olarak önerdiğiniz başka laptop varsa 15k bandında yazarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• acer nitro.JPG
    acer nitro.JPG
    92,7 KB · Görüntüleme: 33
  • lenovo ideapad.JPG
    lenovo ideapad.JPG
    74 KB · Görüntüleme: 37
  • acer aspire.JPG
    acer aspire.JPG
    87,1 KB · Görüntüleme: 35
Bu üç bilgisayar arasında kaldım. Fiyatları çok yakın, sizce hangisini almalıyım? Ve neden? Artı olarak önerdiğiniz başka laptop varsa 15k bandında yazarsanız sevinirim.

hocam yalnız nvidia laptoplarda ki 3050 lerde 4gb vram kullanıyor bu da darboğazla birlikte gücü 1650 ile neredeyse eşit bir noktaya getiriyor sizce almak mantıklı olur mu o konuda kararsız kaldım
DLSS var.

hocam yalnız nvidia laptoplarda ki 3050 lerde 4gb vram kullanıyor bu da darboğazla birlikte gücü 1650 ile neredeyse eşit bir noktaya getiriyor sizce almak mantıklı olur mu o konuda kararsız kaldım
Ben 1650 olan modelini kullanıyorum GTX devri bitti artık.RTX lerin darboğaz yaptığını duymuştum ama performans düşüşü hakkında birşey söyeleyemeyeceğim.

Bütçe artıyorsa kesinlikle bu hocam. Artmıyorsa da 3050 olanı öneririm. Amacınız oyun ise RTX3050^den düşmeyin.

GTX1650 ile 3050 eş mi? Hiç sanmam.

Evet VRAM darboğazına uğrar. Ancak bu onu 1650 ile eş kılmıyor. Hem saf güç olarak 3050 daha güçlü. Bunlara ek olarak DLSS teknolojisi kurtarıyor kartı o konuda. Konuştuğumuz bütçe 15K olduğu için tartışmaya bile gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı