Acer Nitro 5 vs MSI GF65 hangisi tercih edilmeli?

Deepcx

Kilopat
Selamlar dostlar, Acer Nitro 5 ile MSI GF65 modeli arasında kaldım. Ek olarak bu MSI modeli de var fakat RTX 2060 varken GTX 1660 Ti almak mantıklı gelmedi, ya da mantıklıysa söyler misiniz? Asıl sorunum şu, GF65 modelinde i5 9300H kullanılıyor, bu işlemci bana yeter mi ve 2060'ı besleyebilir mi?(İleride yayıncı olmak istediğimde işlemci yeter mi bana? Yoksa yetmez veya darboğaz mı yaşatır 16 GB RAM ile?) RAM'i 8 GB'dan 16 GB'a çıkartır, Dual Channel yaparım o sıkıntı değil ama işlemci hep aynı kalacak. Birçok insan GF serisinin tek fanlı olduğunu sanıyor fakat GF65 çift fanlı, sanırsam kullanıcılar undervolt yapıyormuş GF65'e. Bu arada Acer'in fiyatı henüz indirime girmedi, eğer almak istersem indirimi bekleyeceğim, fiyatını 8500 TL gibi düşüp yorum yaparsanız sevinirim. Sizce ne yapmalıyım? O kadar arada kaldım ki...

Lütfen masaüstü diz demeyin.

Hocam öncelikle ben 8850 TL'ye aynı Acer'in 512 GB SSD olanını aldım, alet gelince sizi bilgilendiririm onu da düşünebilirsiniz. i5 9300H oyunlarda RTX 2060'ı besliyor fakat iş yayına gelince sorun olabilir. Zaten laptoplardan yayın yapmak pek mantıklı değil çünkü laptopunuzun aşırı ısınacağını tahmin ediyorum sadece oyun oynarken bile. Ama iki bilgisayar da güzel oyunlarda üzmez.

Konuyu oluştururken özellikle tip kısmını konu değil soru yapmıştım. Onay veren moderatör arkadaş her kim ise sanırsam yazdıklarımı okumadan konu olarak değiştirip paylaşımı onaylamış. 2 cihaz arasında kalmıştım, kim en iyi yardımı edebilir dedim ve tabii ki aklıma Technopat Sosyal geldi. Fakat gel gelelim ne mesajıma yanıt verilmiş ne de moderatör arkadaş dikkat etmiş. Tercihimi RTX 2060'lı GF65 yönünde kullandım @mehmetburak. Umarım pişman olmam, tek dert ettiğim şey işlemcisinin i7 olmaması... Tabii bir de umarım çok ısınmıyordur, 2 fanı varmış, umarım fazla ısınmaz.

Konuyu oluştururken özellikle tip kısmını konu değil soru yapmıştım. Onay veren moderatör arkadaş her kim ise sanırsam yazdıklarımı okumadan konu olarak değiştirip paylaşımı onaylamış. 2 cihaz arasında kalmıştım, kim en iyi yardımı edebilir dedim ve tabii ki aklıma Technopat Sosyal geldi. Fakat gel gelelim ne mesajıma yanıt verilmiş ne de moderatör arkadaş dikkat etmiş. Tercihimi RTX 2060'lı GF65 yönünde kullandım @mehmetburak. Umarım pişman olmam, tek dert ettiğim şey işlemcisinin i7 olmaması... Tabii bir de umarım çok ısınmıyordur, 2 fanı varmış, umarım fazla ısınmaz.
Hayırlı olsun hocam. Laptop gelince performansı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. İyi günlerde kullanın.

Hocam bu nitronun 512 ssdli 17.3 inch modeli olan var bende bilgisayarın ilk geldiğinde muhtemelen oyunlarda 80 küsürlerde oynıcaktır cpu ve gpu 3 ay sonra bende çok fazla toz birikti fanlarda ve ızgaralarda cpu 93 dereceleri görmeye başladı gpu 85 i geçti temizlemek için açtım ve gördüğüm şey berbat bir şekilde termal macun sürülmüş olmasıydı muhtemelen çok da kalitesiz coolermaster nano maker la değiştireceğim bu aralar kargodan gelmesini bekliyorum sadece üstündeki etrafa dağılmış macunu zar gibi yayarak 79 dereceye çekmeyi başardım cpuyu. Neyse uzatmayayım çok laptoplar fan için düzenli temizlik bakım istiyor mecburen bu konuda garantisini bozmak zorunda kalıyoruz çünkü 3 ayda bir servise fan temizliğine göndermem demek 3 ayda bir 1 ay boyunca bilgisayarımın olmaması demek , göndermemem demek işlemcimi sürekli 92 derecede çalıştırmam demek. Benim tek pişmanlığım ekranın 60 hertz olması onu da ilerde yükseltmeyi düşünüyorum 600 lira civarı maliyetle. Eğer almadıysanız 120 hertzli modellere bakmanızı öneririm bir kere alıyorsunuz ne de olsa. İyi forumlar.
Edit: Şimdi inceledim msi modeli 120 hz miş bence bu fiyata msi 2060 120hz gayet iyi ben olsam alırdım.

Hocam mesajlarınızı foruma girince gördüm iyi bir tercih yapmışsınız fakat 8 GB CL19 ram takviyesi yapmanız elzem. Tam performans alamazsanız sebebi bu olacaktır. Isınma problemi undervolt işlemiyle kolayca çözülüyor. Forumda bulabilirsiniz özel konusunu.

Hayırlı olsun hocam. Laptop gelince performansı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. İyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim. Tamamdır, geldiği zaman performansı hakkında bilgi veririm ama RAM'i Dual Channel yapmadan tam performansından yararlanamayacağım gibi görünüyor. Tekrardan teşekkürler ☺

Hocam bu Nitro'nun 512 SSD'li 17.3 inch modeli olan var bende bilgisayarın ilk geldiğinde muhtemelen oyunlarda 80 küsürlerde oynıcaktır CPU ve GPU 3 ay sonra bende çok fazla toz birikti fanlarda ve ızgaralarda CPU 93 dereceleri görmeye başladı GPU 85'i geçti temizlemek için açtım ve gördüğüm şey berbat bir şekilde termal macun sürülmüş olmasıydı muhtemelen çok da kalitesiz Cooler Master nano maker la değiştireceğim bu aralar kargodan gelmesini bekliyorum sadece üstündeki etrafa dağılmış macunu zar gibi yayarak 79 dereceye çekmeyi başardım CPU'yu. Neyse uzatmayayım çok laptoplar fan için düzenli temizlik bakım istiyor mecburen bu konuda garantisini bozmak zorunda kalıyoruz çünkü 3 ayda bir servise fan temizliğine göndermem demek 3 ayda bir 1 ay boyunca bilgisayarımın olmaması demek, göndermemem demek işlemcimi sürekli 92 derecede çalıştırmam demek. Benim tek pişmanlığım ekranın 60 Hertz olması onu da ilerde yükseltmeyi düşünüyorum 600 lira civarı maliyetle. Eğer almadıysanız 120 Hertz'li modellere bakmanızı öneririm bir kere alıyorsunuz ne de olsa. İyi forumlar.
Edit: Şimdi inceledim MSI modeli 120 Hz miş bence bu fiyata MSI 2060 120Hz gayet iyi ben olsam alırdım.

Cihaz bana ulaştığında ürünü kaydedip MSI ile iletişime geçeceğim. Geldiği gibi RAM yükseltmek istiyorum, kullanıcıya izin verip vermedikleri konusunda bilgi alacağım. İzin veriyorlarsa açar RAM'i yükseltirim, izin vermiyorlarsa da artık geldiği gibi tekrar MSI'a gidecek 😅 onun dışında o toz çekme olayının önüne geçmek için de laptopu sadece masada ve soğutucu üzerinde kullanmayı düşünüyorum. İlk aylar biraz bu şekilde kasarak oynarım, sonrasında yavaştan salarım kendimi 😁

Hocam mesajlarınızı foruma girince gördüm iyi bir tercih yapmışsınız fakat 8 GB CL19 RAM takviyesi yapmanız elzem. Tam performans alamazsanız sebebi bu olacaktır. Isınma problemi undervolt işlemiyle kolayca çözülüyor. Forumda bulabilirsiniz özel konusunu.

Evet, hem sizin mesajınızda, hem de birçok yerde araştırarak bu dediğinizi gördüm. 8 GB CL19 RAM takviyesi şart. Şu an sahip olduğum laptopu yakında satıyorum, sattıktan sonra aldığım parayla RAM takviyesini yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı