Acer Nitro 515 fanlar açılışta uğultulu çalışıyor

canaydo

Centipat
Daha fazla  
Bilgisiyarı yeni temizlettim. Acer Nitro 515-54 modeli. Fanlar açılışta çalışıyor aşırı şekilde bir de uğultu sesi geliyor. Sıkıntı şu ki yeni temizletim ve yağlattım, normal mi bu?

laptopunuzu inşallah stajyer bir teknik servis elemanı temizlememiştir . Uğultunun benim lügatımda tek anlamı var fanda boşluk oluşması ya da pervanelerin yamulmuş olması aklıma başka bir şey gelmiyor 😄

Laptopunuzu inşallah stajyer bir teknik servis elemanı temizlememiştir. Uğultunun benim lügatımda tek anlamı var fanda boşluk oluşması ya da pervanelerin yamulmuş olması aklıma başka bir şey gelmiyor 😄

Büyük ihtimalle mahalle bilgisayarcısı gidip saçma sapan bir yağ koymuştur, fanı tam takmamıştır, yaprak kırmışta olabilir.

Büyük ihtimalle mahalle bilgisayarcısı gidip saçma sapan bir yağ koymuştur, fanı tam takmamıştır, yaprak kırmışta olabilir.
yağ değilde kontak sprey wd 40 markası genel olarak fanlarda temizlik amaçlı uygulanıyor eğer arkadaşın garantisi yoksa kendisi açıp wd 40 sıksa sorun çözülür eğer çözülmezse gres yağları mevcut en ince olanından alıp fana uygularsa uğultu sesi kesilecektir eski pc min PSU'sunun 120 lik fanında boşluk vardı çok fazla acı bir ses çıkarıyordu gres yağı bastım içine bir miktar orjinalinden daha sessiz çalışıyor şuan fan kırdığını pek sanmam yoksa kasa kasa sürekli yalpalar eğer öyle bir durum yoksa dediğim şey uygulanabilir 😁

Yağ değil de kontak sprey WD 40 markası genel olarak fanlarda temizlik amaçlı uygulanıyor eğer arkadaşın garantisi yoksa kendisi açıp WD 40 sıksa sorun çözülür eğer çözülmezse gres yağları mevcut en ince olanından alıp fana uygularsa uğultu sesi kesilecektir eski PCmin PSU'sunun 120'lik fanında boşluk vardı çok fazla acı bir ses çıkarıyordu gres yağı bastım içine bir miktar orjinalinden daha sessiz çalışıyor şu an fan kırdığını pek sanmam yoksa kasa kasa sürekli yalpalar eğer öyle bir durum yoksa dediğim şey uygulanabilir 😁

Hocam kendin söylüyorsun WD 40 temizleyici yağlarını değil ve uyguladıkları sonra yağ sürmediyse uğultu gayet normal, bana kalırsa laptpp fanı yağlamak 20 yıllık değilse çok gereksiz olur.

Geri
Yukarı