Açılışta fanlar çok hızlı çalışıyor

Michael/Scofield

Centipat
Arkadaşlar merhaba, yeni bir bilgisayar aldım kuralı 1 gün olmadı, Windows yükleme vs derken bayağı bir restart atmam kapatıp açmam gerekti. Normalde hiç sorun olmadı ama son kez attığım restartta kasa fanları evden F-22 raptor kalkıyor gibi ses çıkardı ve aşırı hızlı döndü. 10 20 saniye içinde normale döndü, sizce ciddi bir durummu bir zararı olur mu?

Arkadaşlar merhaba, yeni bir bilgisayar aldım kuralı 1 gün olmadı, Windows yükleme vs derken bayağı bir restart atmam kapatıp açmam gerekti. Normalde hiç sorun olmadı ama son kez attığım restartta kasa fanları evden F-22 Raptor kalkıyor gibi ses çıkardı ve aşırı hızlı döndü. 10 20 saniye içinde normale döndü, sizce ciddi bir durummu bir zararı olur mu?

Hocam driverden kaynaklı olabilir tavsiyem DDU ile silip tekrar yüklemeniz bazen ısı borularını soğutmak içinde yapılabiliyor şayet bende var bu ayar BIOS'tan aktifleştirdim her açtığımda 5 10 sn Full güç çalışıyor ısı boruları şoklanmış bir şekilde açılıyor PC. Endişe etmeyin kuşkunuz varsa dediğim gibi silip tekrar yükleyin driveri.

Geri
Yukarı