Acer Nitro AN515-43 GTX1650 kod 43 hatası

chav236

Femtopat
Daha fazla  
Model: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q6zey-007-pm-HB00000UQMDH

Bugün sabah 6 gibi bilgisayarımda oyun oynarken elektrik kesintisi yaşadım. Bilgisayar pil moduna girdi ve 10 saniye geçmeden mavi ekran vererek kendini kapattı. Elektriğin gelmesini bekledim ve geldiğinde bilgisayarı tekrar açtım. Açtığımda Wi-Fi çalışmıyordu. Güvenli modda DDU aracı ile ağ kartını temizledim ve güncelleştirdim. Ardından bilgisayarı açtığımda sürekli "CRITICAL PROCESS DIED" hatası alıyordum. Bir USB aracılığı ile sorunsuz format attım cihaza. Ardından konu driver kurmaya geldi. Windows kendi kararlı sürümleri yüklemişti fakat NVIDIA GTX1650'de "kod 43" sorunu mevcuttu. Ve ne denersem deneyim bu sorunu atlatamadım.

Denediklerim.

1 - Güvenli modda DDU aracı ile 2 ekran kartı sürücüsünü silip tekrar güncelleştirdim. Beni başlangıç onarmadan, sistem geri yüklemeye attı. Ardından sistemi açtım "kod 43" hatası hala mevcuttu.

2 - Bir videoda BIOS güncelleme ile çözüleceğinden bahsediliyordu fakat BIOS sürümüm son sürüm olduğundan bu da işe yaramadı.

3 - GeForce Now ile ekran kartını güncellemeyi denedim. Masaüstü>sağ tık'da NVIDIA denetim masası gelmedi ve bilgisayarı yeniden başlattığımda "kod 43" hatası ile tekrar karşılaştım.

4 - bazı forumlarda AMD sürücüsünü ve NVIDIA sürücüsünü silip sıra sıra kurulması gerektiği belirtilmiş fakat bunu normal moddan yaparken mavi ekran (SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED) hatası ile karşılaştım ve bilgisayar açıldığında hala "kod 43" hatası almaya devam ediyordum.

Bu sorun çok sıkıntılı bir durum. Bilgisayarımın servis kapsamından çıkıp çıkmadığını bilmiyorum çünkü karantina döneminde sokağa çıkma yasağı varken depolama alanına ihtiyaç duydum ve hard disk taktım. Ardından dış kasa kapağının vidalarından birisi yalama olmuş fakat ben sıktığımı sanıyordum. Vida ben fark etmeden düşmüş. Şimdi servise göndermeye kalksam sıkıntı çeker miyim? Bana göre elektrik kesintisinden dolayı bir şey oldu çünkü hafif kıvılcım sesi duyduğuma eminim.

Saygılarımla.
Konu hakkında fikri olan kimse yok mu acaba? Mahalle altı bilgisayarcılara götürmek istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı