Acer Nitro AN515-43 SSD ve RAM takviyesi yapmak garanti dışı bırakır mı?

TekOneGetir

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim arkadaşımın 7.000TL bandında bir bilgisayara ihtiyacı var. Biz de bunu seçtik, Acer Nitro AN515-43 AMD Ryzen 5 3550H 8GB 256GB SSD GTX1650 Fiyatı.
Size sorum şu: Bu bilgisayarın kasasını açıp SSD ve RAM takviyesi yapsam garanti dışı kalır mı? Arkadaş kalır dedi, bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum ve varsa kullanan kendi veya eşi dostu bilgi verirse çok iyi olur.

Benim arkadaşımın 7.000TL bandında bir bilgisayara ihtiyacı var. Biz de bunu seçtik, Acer Nitro AN515-43 AMD Ryzen 5 3550H 8GB 256GB SSD GTX1650 Fiyatı.
Size sorum şu: Bu bilgisayarın kasasını açıp SSD ve RAM takviyesi yapsam garanti dışı kalır mı? Arkadaş kalır dedi, bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum ve varsa kullanan kendi veya eşi dostu bilgi verirse çok iyi olur.

Acer'i arayıp bilgi alın. Bizim dememiz pek iyi olmaz. Sonuçta onların ürünü.

Acer ile Asus upgrade yapmaya müsaade etmiyor ancak MSI ediyor. Benim Asus ve Acer Laptoplarım olmuştu ve bunu müşteri temsilcilerine sorduğumda bu işlemin sadece serviste yapılacağını aksi taktirde garantinin devre dışı kalacağını söylediler. Ama laptop altında sadece RAM ve HDD kısımlarında ufak kapak varsa o bölgenin açılıp upgrade yapılması garanti dışı bırakmıyor. Fakat güncel laptopların alt kısmı tek kapak. Servise göndermeniz gerek. 120 TL kadar da ücret alıyorlar hatırladığım kadarıyla

Arkadaşlar herkes kendi yorumunu yapmış. Önemli olan servisin ne dediği. Servis RAM ve SSD için ayrı kapak varsa garantinin bozulmadığını, yoksa bozulduğunu söylüyor. Yükseltme için servise göndermek garantiyi düşünenler için maalesef şart.

Geri
Yukarı