Acer Nitro AN515-43 vs AN517-51

goktas268

Hectopat
Arkadaşlar yakın zamanda laptop almayı düşünüyorum. Piyasaya baktıktan sonra Acer Nitro 5 almaya karar verdim fakat aynı fiyata hem AMD Ryzen 5 3550H hem de Intel i5 9300H modeli var. Isınma, oyun performansı vs. açısından hangisini önerirsiniz. Linkleri aşağıya bırakıyorum ve varsa benzer fiyata başka öneriniz varsa alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

AMD: Acer Nitro AN515-43 AMD Ryzen 5 3550H 8GB 512GB SSD GTX1650 Fiyatı.

Intel: Acer Nitro AN517-51 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD Fiyatı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle 1650'li modeli seçmenizi tavsiye ederim. AMD'nin mobil işlemcileri de Intel'den pek geri değil. Performans olarak pek fark edeceğini sanmam. Ekran kartını da besleyebildiği sürece sorun yok ve laptopta da en önemli şeyin ekran kartı olduğunu düşünüyorum güncellik açısından.
O yüzden kesinlikle AMD işlemcili 1650 ekran kartına sahip olan model.

Kesinlikle 1650'li modeli seçmenizi tavsiye ederim. AMD'nin mobil işlemcileri de Intel'den pek geri değil. Performans olarak pek fark edeceğini sanmam. Ekran kartını da besleyebildiği sürece sorun yok ve laptopta da en önemli şeyin ekran kartı olduğunu düşünüyorum güncellik açısından.
O yüzden kesinlikle AMD işlemcili 1650 ekran kartına sahip olan model.

Benim korkum ısınma ve drop sorunları. Duyduğuma göre AMD işlemcilerde ciddi bir drop sorunu olabiliyormuş.

Benim korkum ısınma ve drop sorunları. Duyduğuma göre AMD işlemcilerde ciddi bir drop sorunu olabiliyormuş.
Isınma her gaming laptopta var onu dert etmenize gerek yok ama drop konusu hakkında bir bilgim yok. Buna benzer bir ürün kullanan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir veya araştırıp merakınızı giderebilirsiniz. Ama ben bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı