Acer Nitro AN515-44 alınır mı?

Arkmada

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese. İstediğim laptop tavsiyeleri sonucu aşağıya bıraktığım Acer marka laptop aşırı hoşuma gitti. İstediğim her şey eksiksiz mevcut. RAM olsun, depolama olsun, işlemci olsun. Ancak Acer marka hakkında bir bilgim yok. Lütfen gerçekten bilgi sahibi olanlar, kullananlar yorumlarda bulunabilir mi? Sadece Acer hakkında bilgi ve yorum istiyorum. Performans, soğutma gibi alanlarda tatmin eder mi? Özellikle HP Pavilion'a göre bu konularda üstün ya da zayıf mıdır? Beni pişman eder mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Acer kaliteli bir markadır fakat Acer Predator ve Nitro serisi arasında oldukça malzemeden çalıyor bunu bilesin. Onun dışında o fiyat bandına daha iyisi yok gibi geldi bana da. Tek ama tek sorun RAM'in tek kanal olması ama o da sonradan halledilebilir.

RAM 16 X 1 mi yani hocam? Bu daha çok avantajlı değil mi? Yanına sadece 1 adet 16'lik daha ekleyerek hem çift kanal hem de 32 GB RAM elde etmiş olurum.

RAM 16 X 1 mi yani hocam? Bu daha çok avantajlı değil mi? Yanına sadece 1 adet 16'lik daha ekleyerek hem çift kanal hem de 32 GB RAM elde etmiş olurum.
O açıdan bakarsan avantaj fakat 16 GB RAM günümüz için yeterli ve bu tek kanal RAM sadece Türkiye için var, bu cidden can sıkıcı bir durum.

O açıdan bakarsan avantaj fakat 16 GB RAM günümüz için yeterli ve bu tek kanal RAM sadece Türkiye için var, bu cidden can sıkıcı bir durum.

BF1 oynamak istiyorum mesela. 32 GB'a artış yaptığımda gözle görülür bir FPS artışı hisseder miyim? Yoksa sadece çift kanalın mi getirisini hissederim hocam.

Ben olsam üzerine 2 bin daha koyup 10750H RTX 2060'lı Monster alırdim. 4 GB VRAM oyunlarda size sıkıntı çıkarabilir. Bir de AMD APU'larda kullanılan dahili grafik biriminde bazı sorunlar olabiliyor. Mesela oyun 4800H'ın apusuyla çalısabiliyor. AMD hatta adrenalin 2020 sürümünde switchable Graphics özelligini kaldirmıştı. Yani ileride VRAM veya yazılimdan kaynaklı sorun istemiyorsan dedigim laptopa bakabilirsin.
Ben olsam üzerine 2 bin daha koyup 10750H RTX 2060'lı Monster alırdim. 4 GB VRAM oyunlarda size sıkıntı çıkarabilir. Bir de AMD APU'larda kullanılan dahili grafik biriminde bazı sorunlar olabiliyor. Mesela oyun 4800H'ın apusuyla çalısabiliyor. AMD hatta adrenalin 2020 sürümünde switchable Graphics özelligini kaldirmıştı. Yani ileride VRAM veya yazılimdan kaynaklı sorun istemiyorsan dedigim laptopa bakabilirsin.

Benim için ciddi bir fiyat farkı hocam o 2 bin. Attığım fiyat bandında öneriniz varsa alabilirim. Dediğiniz konulara pek hakim değilim ancak belli başlı oyunlar oynayan biriyim. Çok problem olacağını zannetmiyorum. Attığım laptop beni performans anlamında tatmin etmez mi fiyat bandına göre?

BF1 oynamak istiyorum mesela. 32 GB'a artış yaptığımda gözle görülür bir FPS artışı hisseder miyim? Yoksa sadece çift kanalın mi getirisini hissederim hocam.
16 GB BF 1 için gayet yeterli. Bu da tek kanal ve çift kanal karışaltırması
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada Monster önermem, evet özellik bakımından iyi olabilir ama kalitesi çok kötü.

16 GB BF 1 için gayet yeterli. Bu da tek kanal ve çift kanal karışaltırması
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu arada Monster önermem, evet özellik bakımından iyi olabilir ama kalitesi çok kötü.

16x2 çift kanal RAM ile müthiş bir artış yakalayabilirim yani :D cok teşekkür ederim size. Videodaki RAM 2400 MHz ayrıca benimkilerin 3200 MHz olacağını da düşünürsek gerçekten çok iyi.

Ben de bu modelin 4600H olan versiyonu var. Soğutmasını özellikle beğendim. Dış malzemesi de fena değil plastik ama dandik plastik hissiyatı vermiyor. Benim cihazda 1x16 RAM var bu modelde nasıl bilemiyorum. Bu fiyatlarda zaten mantıklı bir seçim. Kısacası tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı