Acer Nitro AN515-54 FPS Sorunu

serkann05

Centipat
Ürün daha dün elime ulaştı. Genelde CS:GO oynadığım için önce onu kurdum. Ve sabah CS:GO içerisinde Benchmark yaptığımda 270 FPS verdi. Ancak bir oyun atıp aynı testi tekrarlamak istediğimde FPS 100'lerde geziyor. Oyunu kapatıp açıp tekrar denediğimde 220 civarı alıyorum bu kadar fark etmesinin sebebi ne acaba? Ve işlemci sıcaklığı hep 90 civarı geziyor. Bunlar normal mi?

İlk girdiğinizde işlemci (nispeten) soğuk olduğu için 270 gibi FPS'ler görebiliyorsunuz fakat ikinci ele gelene kadar cihaz ısınıyor ve parçalara zarar gelmesini engellemek için performansı düşürüyor. Siz çıkıp girene kadar soğutabildiği kadar soğutuyor ve girdiğinizde 220 FPS ile oynayabiliyorsunuz.

Bundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

İlk girdiğinizde işlemci (nispeten) soğuk olduğu için 270 gibi FPS'ler görebiliyorsunuz fakat ikinci ele gelene kadar cihaz ısınıyor ve parçalara zarar gelmesini engellemek için performansı düşürüyor. Siz çıkıp girene kadar soğutabildiği kadar soğutuyor ve girdiğinizde 220 FPS ile oynayabiliyorsunuz.

Bundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

İşlemci sıcaklığı 90 civarı oluyor zaten hep ilk oyun esnasında ve sonrasında test ederken aynı sıcaklık ve işlemci frekansına baktığımda 3.99 GHz. Pek anlayamadım açıkçası yorumun için teşekkürler.

Geri
Yukarı