Acer Nitro AN515-54 Squad'da düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

revNn

Yoctopat
Daha fazla  
Acer Nitro AN515-54 modelini kullanıyorum. Squad oynamaya çalıştığımda FPS değerleri aşırı düşük bir seviyede. Grafik ayarlarını Full yapsam da en düşüğe alsam da sonuç aynı değişmiyor. Squad dışında başka oyunları da denedim. Sorun yine aynı. CPU kullanımı %90 %95 seviyelerine kadar geliyor. GPU kullanımı bazen %30 bazen %37 seviyesine geliyor. İşlemci üzerinde bulunan grafik kartını devre dışı bırakıp denediğimde de sonuç aynı. NVIDIA ayarlarından oyunu oynatmak için kullanacağı ekran kartını da RTX olarak seçtim herhangi bir performans artışı olmadı. Sürücülerim güncel. Ürün yurt dışı ve garanti süresi dolduğu için servise gönderemiyorum.

Teamgroup Elite DDR4 16 GB 2400MHz PC4-19200 CL16 RAM.
RTX 2060 6 GB ekran kartı.
i5 9300H işlemci.

20231105145114_1.jpg

İşlemciniz overheat durumundan darboğaz yiyor. AIDA64'te sistem kararlılık testini 10 dakikalık yapıp paylaşabilir misiniz? % kaç darboğaz yediğini görelim.
Stress CPU, FPU, cache seçeneklerini işaretlemeyi unutmayın.

İşlemciniz overheat durumundan darboğaz yiyor. AIDA64'te sistem kararlılık testini 10 dakikalık yapıp paylaşabilir misiniz? % kaç darboğaz yediğini görelim.
Stress CPU, fpu, cache seçeneklerini işaretlemeyi unutmayın.

Değerler bu şekilde

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 14
Değerler bu şekilde

İşlemcinin yarısından fazlası ortalıkta yok gördüğüm kadarıyla. %56 Overheat darboğazı var. Sağlam bir termal macun temizliği fan bakımı yapmanız gerekiyor. Aşırı ciddi ısınma kaynaklı performans kaybınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı