Acer Nitro AN515-54 laptopta bitmeyen FPS düşüşleri

Denizgezen

Hectopat
Daha fazla  
Acer Nitro AN515-54 modeline sahibim.
i7 9750H 8 GB RAM GTX 1650 128 GB SSD 1TB HDD.
Windows SSD'e kurulu 20 GB boş yer var. Oyunlar HDD'e kurulu 750 GB boş yer var.
Oynadığım oyunlar ETS 2, PC Building Simulator, Assetto Corsa, Valorant.
ETS 2 de sürekli bir FPS düşmesi yiyorum felaket bir şey. Garajdan zor çıkıyorum o derece.
Valorant'ta 80 90 FPS anca alıyorum adam görünce de direk 20 30 oluyor. Assetto Corsa da multiplayer oynamak istiyorum ama o da aynı şekilde 90 100 FPS zor alıyor.
PC Building Simulator'de FPS'e bakmadım ama yürürken dahi takıla takıla gidiyor açılırken en az 3 4 kez çöküyor.
Droplar RAM kaynaklı mıdır?

@Haluk Albayrak.

1637488878745.png

ETS 2 şu durumda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda ki uygulamayı yaptım yoksa 100 dereceleri görüyordum.

@Haluk Albayrak.

Eki Görüntüle 1221812

ETS 2 şu durumda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda ki uygulamayı yaptım yoksa 100 dereceleri görüyordum.

9. nesil Intel işlemciler ısınma sorunlu fakat yaptığınız ayarlamaları eski haline çevirin ardından kaliteli bir termal macun alıp sürüp iyice temizleyin bilgisayarı sorununuz çözülmüş olur.

@Haluk Albayrak hocam sıcaklıklar 80'i geçmiyor biraz performans kaybetsem de bu zamana kadar fazla bir drop yoktu oluyordu ama nadirdi. Şu an oyuna dahi giremiyorum direk çöküyor.
Termal macunu değiştirmek isterim ama garanti dışında kalıyor bu yüzden yapmak istemiyorum. Garantiye de yollayıp 2 kere yaşadığım şeyi yaşamak istemem. Kendileri hiçbir şey yapmadan geri yolluyorlar. Bana her şey yapıldı sorun yok deyip güç tasarrufu modunda stres testi yapıp yolluyolar.

@Haluk Albayrak hocam sıcaklıklar 80'i geçmiyor biraz performans kaybetsem de bu zamana kadar fazla bir drop yoktu oluyordu ama nadirdi. Şu an oyuna dahi giremiyorum direk çöküyor.
Termal macunu değiştirmek isterim ama garanti dışında kalıyor bu yüzden yapmak istemiyorum. Garantiye de yollayıp 2 kere yaşadığım şeyi yaşamak istemem. Kendileri hiçbir şey yapmadan geri yolluyorlar. Bana her şey yapıldı sorun yok deyip güç tasarrufu modunda stres testi yapıp yolluyolar.

Hocam performans kaybı çok fazla 4.5 GHz'e kadar tubo frekansı var sizin işlemciniz 2.4'te çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı