Acer Nitro AN515-56 vs Acer Nitro 5 AN515-44

Acer Nitro 5 bilgisayar almayı düşünüyorum. İşlemci olarak Intel i5 mi yoksa AMD Ryzen 5 mi alınması uygun olur?
Bu Intel i5
Bu Ryzen 5
Ryzenli olanı şuanda kullanıyorum gerçekten performansı çok iyi. N11 üzerinde ryzenli olan 7979 tl bir bak istersen.

İntel olan laptop daha fazla GHZ değerine ulaşıyor, AMD olan'ın daha fazla çekirdeği var. Performans değerleri de oldukça yakın. Ben olsam İntel olan modeli alırdım çünkü en güncel nesil ve nm bakımından daha üstün.

Acer Nitro 5 bilgisayar almayı düşünüyorum. İşlemci olarak Intel i5 mi yoksa AMD Ryzen 5 mi alınması uygun olur?
Bu Intel i5
Bu Ryzen 5

Kesinlikle Ryzen olanı alınız çünkü 7nm işlemci ile kesinlikle bariz bir şekilde daha soğuk çalışacaktır.
Geleceğe bir yatırım gibide olur kasa ve diğer her şey aynı zaten.

Intel olan laptop daha fazla GHz değerine ulaşıyor, AMD Olan'ın daha fazla çekirdeği var. Performans değerleri de oldukça yakın. Ben olsam Intel olan modeli alırdım çünkü en güncel nesil ve nm bakımından daha üstün.

Dostum nasıl Intel nm açısından daha üstün anlatır mısın? Intel 14 nm ve deli gibi ısınıyor zaten laptoplarda sıcaklığa daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. AMD olan ise 7 nm hiç ısınmadığı gibi sessiz çalışacak zen 3 mimarisiyle ve 7 nm ile aşırı güncel ve tam anlamıyla geleceğe yatırım al yıllarca sorunsuz kullan misali.
Milleti yanıltmayın.

Dostum nasıl Intel nm açısından daha üstün anlatır mısın? Intel 14 nm ve deli gibi ısınıyor zaten laptoplarda sıcaklığa daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. AMD olan ise 7 nm hiç ısınmadığı gibi sessiz çalışacak zen 3 mimarisiyle ve 7 nm ile aşırı güncel ve tam anlamıyla geleceğe yatırım al yıllarca sorunsuz kullan misali.
Milleti yanıltmayın.
Bak bakalım kaç nanometre.

Geri
Yukarı