Acer Nitro AN515 Valorant'ta kasıyor

Monster övdün diye taşlayabilirler dikate alma onları. Soruna gelirsek sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz?
Burda Monster'ı övmedim. Sıcaklık değerlerine ise oyun sonrası baktığımızda işlemci max 96 dereceyi görmüştü. Benim laptopumda da o değerlere çıktığı oluyor fakat böyle FPS'ler almıyorum. Sorun donanımsal gibi duruyor olmadı servise yollayacak, bakalım.

Burda Monster'ı övmedim. Sıcaklık değerlerine ise oyun sonrası baktığımızda işlemci max 96 dereceyi görmüştü. Benim laptopumda da o değerlere çıktığı oluyor fakat böyle FPS'ler almıyorum. Sorun donanımsal gibi duruyor olmadı servise yollayacak, bakalım.
Hocam sizin laptop özellikleri nedir?

Evet ama büyük ihtimalle tek kanal kullanılmış.
Sırf tek kanal diye bu kadar performans düşüşü yaşaması normal mi sizce? Ayrıca daha önceden bu kadar düşük almazken son 1 aydır bu değerleri alıyor. Bu sebepten ramden dolayı olduğunu düşünmüyorum.
Hocam sizin laptop özellikleri nedir?
Yukarıda ram hariç belirttim. 16GB ram, i5-10300H, GTX 1650.

Sırf tek kanal diye bu kadar performans düşüşü yaşaması normal mi sizce? Ayrıca daha önceden bu kadar düşük almazken son 1 aydır bu değerleri alıyor. Bu sebepten ramden dolayı olduğunu düşünmüyorum.
Hocam attığım videoda görüldüğü üzere AMD işlemci de olması sebebiyle bayağı etki ediyor. Oyunlarda ekran kartı kullanımını kısıtlayabiliyor. Son zamanlarda Valorant'a bazı güncellemeler gelmiş duyduğum kadarıyla ve bu güncellemeler de FPS'i aşağıya çekmiş olabilir.

Yukarıda ram hariç belirttim. 16GB ram, i5-10300H, GTX 1650.
Arkadaşınızın laptobunun garantisi devam etmiyorsa kendi ramlarinizi ona takip deneyebilirsiniz.

Hocam attığım videoda görüldüğü üzere AMD işlemci de olması sebebiyle bayağı etki ediyor. Oyunlarda ekran kartı kullanımını kısıtlayabiliyor. Son zamanlarda Valorant'a bazı güncellemeler gelmiş duyduğum kadarıyla ve bu güncellemeler de FPS'i aşağıya çekmiş olabilir.

Arkadaşınızın laptobunun garantisi devam etmiyorsa kendi ramlarinizi ona takip deneyebilirsiniz.
Garanti devam ediyor. Son gelen güncellemeler FPS'i arttıran yönde güncellemelerdi. Yardım etmeye çalıştığın için teşekkürler.

Garanti devam ediyor. Son gelen güncellemeler FPS'i arttıran yönde güncellemelerdi. Yardım etmeye çalıştığın için teşekkürler.
Öyleyse Ram bile eklettirecek olsa servise gitmesi gerekecek. Eğer servise yollarsa sonuç ve servis tecrübesi hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Sırf tek kanal diye bu kadar performans düşüşü yaşaması normal mi sizce? Ayrıca daha önceden bu kadar düşük almazken son 1 aydır bu değerleri alıyor. Bu sebepten RAM'den dolayı olduğunu düşünmüyorum.

Yukarıda RAM hariç belirttim. 16 GB RAM, i5-10300H, GTX 1650.

Hocam Valorant işlemci gücüne dayanan bir oyun ne kadar iyi işlemci o kadar FPS tabii ekran kartıda önemli ama ana etken işlemci ve R7 3750H işlemci gücü olarak 9300h ın da gerisinde tek çekirdekte bu durumda FPS'ler çok kötü değil belki 100 120 aralığında olamsı lazımdı ancak sizden az alması çok normal

Geri
Yukarı