Acer Nitro AN515 vs Dell Gaming 7577

Dolar kazanmadığınız sürece çok da farkı olmayabiliyor siz de haklısınız. Bu uzun konuşmayı özetleyecek olursak şöyle derim:

Ya kasa - klavye kalitesi, soğutma gibi şeylerden feragat edip donanıma yükleneceğiz ya da Kaliteyi elden bırakmadan donanımda ufak kırpmalar yapacağız. Bu konuda da ben yönlendirmek istemiyorum sizi. Bu ikisi arasında bir seçim yapacak kişi sizsiniz. Umarım hayırlısı olur. İyi günler dilerim.

Dolar kazanmadığınız sürece çok da farkı olmayabiliyor siz de haklısınız. Bu uzun konuşmayı özetleyecek olursak şöyle derim:

Ya kasa - klavye kalitesi, soğutma gibi şeylerden feragat edip donanıma yükleneceğiz ya da Kaliteyi elden bırakmadan donanımda ufak kırpmalar yapacağız. Bu konuda da ben yönlendirmek istemiyorum sizi. Bu ikisi arasında bir seçim yapacak kişi sizsiniz. Umarım hayırlısı olur. İyi günler dilerim.
Donanımı daha çok önemsiyorum hangisini seçmemi önerirsiniz?

Donanım önemlidir. Ama tamamlayıcı unsurları bulundurmazsa yanında pek de anlamı kalmıyor donanımın. En başta attığınız Acer'ı kesinlikle almayın bakın. Attığınız diğer Dell'i alan oldu buralarda da dediğim gibi. Isınıyor diyen de var performans beklediğim kadar iyi değil diyen de. Benim size attığım 1050'li bilgisayarlar kalite konusunda çok iyiler. Ama Dell'den donanım olarak gerideler. Ben yaklaşık 1,5 ay önce kaliteyi seçtim. Acer ve Dell listemde vardı fakat bir türlü cesaret edip alamıyordum. Şu anda kullandığım bilgisayar da hazır indirimdeydi ve 3600 gibi bir fiyata aldım. Bu aradaki zamanda kurda yaşanan artış da tuzu biberi oldu ve uçtu fiyatlar. Şöyle düşünün. Donanımda iyi ama soğutma konusunda yetersiz kalırsa bilgisayar FPS droplar yaşarsınız. Böyle bir durumda oyun zevki falan kalmaz. Anlamı da kalmaz donanımı arttırmanın.

Eğer benim gibi bir oyuncuysanız, yani grafiği severim ama orta ayarda da oynarım oyun diyorsanız 4000 civarında HP Omen, Lenovo Legion gibi serilerden i5 7300 - GTX1050'li bir bilgisayar alın. Oynamak istediğiniz her oyunu oynarsınız bir şekilde. Ama yok illa ben 1050 Ti'lı bilgisayar istiyorum diyorsanız Dell'den yana kullanın tercihinizi. Teknoloji biraz da şans işidir. Belki kusursuz bir deneyim sunar Dell size.

O kadar bütçe varken düşük donanım almak el değmez bence DELL alın. Çoğu kişi genel olarak memnun ısınma sorunu yaşayan yoktu gördüğüm kadarıyla.

O kadar bütçe varken düşük donanım almak el değmez bence DELL alın. Çoğu kişi genel olarak memnun ısınma sorunu yaşayan yoktu gördüğüm kadarıyla.
Bu yazımla ilgili bir şey söyleyebilirmisiniz.
Ek olarak Dell'in 16 GB Ram versiyonunu buldum.

Dell 7577 Fb70d128f161c Ci7-7700hq 16gb 128ssd 1tb Gtx1050ti 4gb - n11.com

Bu ürün 5167 TL'ye geliyor fakat bir sorun da içinde Linux işletim sisteminin kurulu olması. Daha önce hiç Linux tecrübem olmadı bu nedenle Linux'u nasıl kaldırıp Windows yükleyeceğimi bilmiyorum.

Bu yazımla ilgili bir şey söyleyebilirmisiniz.
Garanti olayı doğru başka birisi de Lİnux yerine Windows kurmuştu kabul edilmemişti tekrar Linux yüklerseniz kabul ederler herhalde. Windows yükleyebilirsiniz. İnternette arama yaparak nasıl yükleyeceğini bulursunuz herhalde.

Arada 8 Gb Ram farkı olacak yine de Dell mi?
Bence öyle çünkü Dell' de ısınma sorunu yok sadece bazılarında kronik adaptör sorunu vardı hala var mı bilmiyorum fakat garanti ilgilenir diye düşünüyorum. Acer Nitro 5 kullananlar mevcut bu sitede olsun başka sitede olsun ısınma sorunu yaşandığı görülüyordu. Olmadı ilerde RAM takviyesi yaparsınız yetmediği zamanlarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı