Acer Nitro KG242YM3 alınır mı?

DirectX9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleme:
0.5 ms değil monitör. Uydurma yazılara inanmayın.
Giriş seviyesi IPS monitör. İş görür. Lakin vaov beklentiniz olmasın.
Geldiğinde ölü piksel testini atlamayın. Hayırlı olsun. 👍

Sağ olun hocam bu arada epey sitesinde de 0.5 ms yazılmış, emin misiniz 0.5 ms olmadığına?

Sağ olun hocam bu arada epey sitesinde de 0.5 ms yazılmış, emin misiniz 0.5 ms olmadığına?

Epey'in yazdıklarını referans almıyoruz. Epey çünkü teknik incelemeler yapan bir site değil. Olanları olduğu gibi yazıyor.
Ayrıca IPS-VA-TN türü LCD paneller o değerde ki tepkimeyi sunamaz. Şu monitörün tepkimesi en iyi ihtimalle 4 ms den aşağı değildir.
Our Monitor Motion Tests: Response Time buradan bakabilirsin.

Epey'in yazdıklarını referans almıyoruz. Epey çünkü teknik incelemeler yapan bir site değil. Olanları olduğu gibi yazıyor.
Ayrıca IPS-VA-TN türü LCD paneller o değerde ki tepkimeyi sunamaz. Şu monitörün tepkimesi en iyi ihtimalle 4 msden aşağı değildir.
Our Monitor Motion Tests: Response Time buradan bakabilirsin.

Acer'ın sitesinde de 0.5 ms yazıyor, koskoca Acer yalan tanıtım yapmaz diye düşünmüştüm.

Acer'ın sitesinde de 0.5 ms yazıyor, koskoca Acer yalan tanıtım yapmaz diye düşünmüştüm.

Dostum yazılan değer boş bir pazarlama taktiği. Şimdi sen konulara hakim olmadığın için orada yazılan rakama tamam oluyorsun.
OLED panellerin piksellerinin hepsi kendi ışığını oluşturur. Bu yüzden piksel geçişi olmadığı için tepkime 1 ms ve altı olabilir.
Ama IPS panel ve diğer LCD'lerde olay farklı. Bir piksel bir renkten diğer renge geçerken zaman kaybeder. İstesen de 4-5 msden aşağı şu panel tepkime veremez. O kadar düşük değeri sunabilse zaten o paraya satılmaz.
2+2=4. Gayet net açıkladım. Demem o ki, kendinizi ms olaylarına kaptırmayın.

Dostum yazılan değer boş bir pazarlama taktiği. Şimdi sen konulara hakim olmadığın için orada yazılan rakama tamam oluyorsun.
OLED panellerin piksellerinin hepsi kendi ışığını oluşturur. Bu yüzden piksel geçişi olmadığı için tepkime 1 ms ve altı olabilir.
Ama IPS panel ve diğer LCD'lerde olay farklı. Bir piksel bir renkten diğer renge geçerken zaman kaybeder. İstesen de 4-5 msden aşağı şu panel tepkime veremez. O kadar düşük değeri sunabilse zaten o paraya satılmaz.
2+2=4. gayet net açıkladım. Demem o ki, kendinizi ms olaylarına kaptırmayın.

Hocam ben şimdi ederinden fazla mı para verdim buna ya :/
Yoo vermemişim, inşallah ölü piksel çıkmaz da ağrısız kullanırım.

Geri
Yukarı