Acer Nitro KG242YM3 monitör pikselli görünüyor

Oritorius

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün forumdan oyuncu sistemimde kullanmak için 1080p, özellikleri çok da önemli olmayan düşük bütçeli bir monitör önerisi istemiştim. Öneriler üzerine Acer Nitro KG242YM3 monitörünü aldım ama bu zamana kadar hep iş sistemimde 4K IPS panel monitör kullandığım için Acer Nitro KG242YM3 şu anda pikselli görünüyor, işim de grafik üzerine olduğu için oyunlarda ve masaüstünde nedense görüntü kalitesi çok düşük görünüyor benim için.

Sizce 1080p başka bir monitöre mi yönelmeliyim yoksa 2K bir monitöre mi geçmeliyim?

Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 5600
Gigabyte RTX 3060 Ti 8 GB,
16 GB 3600 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi aynı model bende var 4K kullandığın için net gelmiyordur 1080p alacağın hepsi aynı en azından 2K bir şey bakmaya çalış ama monitör ile alakalı bir sorun değildir.

4K görüntüye alışmış göze 1080p verirsen görüntünün pürüzlü gelmesi çok normal olur. Burada monitörün bir suçu olmadığını belirtmek isterim.
Başka monitöre geçme fikri mantıklı olabilir ama 1080p monitöre geçmek yine aynı durumu yaşatır.
2K mantıklı olabilir. Lakin monitörü görerek almaya çalışın. Her şekilde piksel kaybı var ve bu sizi rahatsız edebilir.

Geri
Yukarı