Acer P196HQV çözünürlüğü artırılabilir mi?

harajukubarbie

Kilopat
Merhaba, Acer P196HQV modelinde bir monitöre sahibim. Bu monitörüm en fazla 1366x768 destekliyor ve 60Hz bir monitör. Bazı oyunlarda tam ekran 1366x768 kullanınca giriş desteklenmiyor diyor ve görüntü gelmiyor. 1024x768 çözünürlüğünde de 75 Hz kullanabiliyorum ama kalite çok kötü oluyor. Benim bu monitörün desteklediği maksimum çözünürlüğü artırabilme şansım var mı?

Olmaz kardeşim monitörü zaten o çözünürlüğe göre yapmışlar. Ben de kendi monitörümü 1366'dan 1920 çektim her şey normal 1920'den daha kötü ve küçük gösteriyor.

Merhaba, Acer P196hqv modelinde bir monitöre sahibim. Bu monitörüm en fazla 1366x768 destekliyor ve 60Hz bir monitör. Bazı oyunlarda tam ekran 1366x768 kullanınca giriş desteklenmiyor diyor ve görüntü gelmiyor. 1024x768 çözünürlüğünde de 75 Hz kullanabiliyorum ama kalite çok kötü oluyor. Benim bu monitörün desteklediği maksimum çözünürlüğü artırabilme şansım var mı?

Hayır yok.

O.C Hz değerini arttırıyor sadece, çözünürlüğü sanal olarak arttırmak istersen DSR açabilirsin ama görüntüye bir katkısı olmaz.
Seneye bilgisayar almayı düşünüyoruz ve monitöre para ayırmak istemiyorum. Çünkü ne kadar iyi bilgisayar alabilirsem o kadar iyi olur benim için. Ondan dolayı seneye bilgisayar alındığında bu monitör ile devam etmeyi düşünüyorum. Bana bir zararı olur mu? VGA to HDMI ile kullanacağım. Oyunlarda performans düşüşü falan olmaz değil mi bu monitörü kullandığım için?

Geri
Yukarı