Acer P196HQV Monitör VGA İle Görüntü Vermiyor

meertyigit

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün Vatan Bilgisayar'dan sistem topladım HDMI olarak televizyona bağlıyorum görüntü geliyor formatladım fakat VGA bağlantısı ile monitöre görüntü sağlayamıyorum no signal diyor kabloyu takıp çıkardığımda monitör tepki veriyor monitör modeli Acer P196HQV 18.5"

Aklımdaki sorular acaba anakart mı arızalı? Çünkü monitörü aldığım yerde sorunsuz çalışıyordu test ettim aynı VGA kablosuyla getirdim.
Diğer soru ise acaba ekran çözünürlüğü yüzünden görüntü gelmiyor olabilir mi?
VGA'dan HDMI'a dönüştüren aparatı kullansam sorun ortadan kalkar mı?

Sistem:
İşlemci I3-9100F
Ekran kartı RX550 2 GB arez
Anakart H310M PRO-VD Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bugün Vatan Bilgisayar'dan sistem topladım HDMI olarak televizyona bağlıyorum görüntü geliyor formatladım fakat VGA bağlantısı ile monitöre görüntü sağlayamıyorum no signal diyor kabloyu takıp çıkardığımda monitör tepki veriyor monitör modeli Acer P196HQV 18.5"

Aklımdaki sorular acaba anakart mı arızalı? Çünkü monitörü aldığım yerde sorunsuz çalışıyordu test ettim aynı VGA kablosuyla getirdim.

Sistem:
İşlemci I3-9100F

Sorununuzun sebebi büyük ihtimalle eski bir monitör kullanmanız . Monitörünüzdeki vga kabloyu anakartın vga bölümüne takıp görüntü bekliyor olmalısınız ama monitöre görüntüyü ekran kartı verir .
Anakartınızın ya da başka bir donanımınızda sorun olduğunu sanmıyorum . Bu sebeple bir hdmı to vga dönüştürücü alırsanız sorununuz çözülür .
Ancak sistem özellikleriniz bu kadar iyiyken iyi bir monitör almanızı tavsiye ederim.

evet bende öyle düşünüyorum ama araştırmalarıma göre bios ile de alakalı olabileceği söyleniyor aygıt yöneticisinde intel ekran kartını göremiyorum bios update ettim biosta da ekran kartıyla alakalı bi ayar yok şuanda

Sistem:
İşlemci I3-9100F
Aynı sorun bendede vardı ben vga hdmi dönüştürücü aldım yeni nesil ekran kartlarında eski monitörler uymuyor mesela Alfais AL-4547 Hdmi To Vga Monitör Çevirici Dönüşütürücü Fiyatı bu senin işini görür

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı